fbpx
Opis zajęć:

Warsztaty teatralne i inne szaleństwa

Grupa teatralna

Zielona Góra (zobacz też inne warsztaty)

p

Dokup dowolne warsztaty w pakiecie do poniższych zajęć! Po zapisie na te warsztaty otrzymasz na maila zniżkę 15% do wykorzystania przez 2 tygodnie na drugie.

Chcesz zacząć swoją przygodę z teatrem, ale nie wiesz, jak się do tego zabrać? Chcesz obudzić ukrytą kreatywność i zacząć tworzyć teatr? A może w Twoim życiu jest za dużo stresu czy nudy i chciałbyś zdjąć ten „gorset”? Jeśli tak, to zapraszamy na cykliczne warsztaty teatralne!

 

Czym są warsztaty teatralne?

To intensywne cotygodniowe spotkania, w czasie których dowiesz się, co zrobić, by Twoje ciało na scenie było bardziej skoncentrowane, elastyczne i świadome, jak pracować głosem podczas wcielana się w role, jak poprawnie interpetować teksty oraz w jaki sposób grać emocjami, by widz był zahipnotyzowany. Oprócz tego oswoisz się z termą, a improwizacja teatralna nie będzie już dla Ciebie wyzwaniem.

Zajęcia składają się zarówno z ćwiczeń indywidualnych, ze szczególnym wsparciem Prowadzącego, jak i grupowych, ponieważ w teatrze ważne jest nie tylko pielęgnowanie indywidualnych umiejętności, ale również budowanie zespołu. 

 

Dla kogo są przeznaczone warsztaty?

Nasze warsztaty są dedykowane osobom na poziomie podstawowym, rozpoczynającym dopiero swoją sceniczną przygodę. Zapraszamy więc każdego, kto ma w sobie choć odrobinę zapału, by tworzyć teatr. Każdego, kto chce się przekonać się, czy aktorstwo to właściwy kierunek. I przede wszystkim każdego, kto za pośrednictwem teatru chce przełamać swoje własne bariery, otworzyć się na ludzi i na publikę. 

 

Jak przygotować się do zajęć?

Chcemy byś czuł/a się komfortowo podczas wykonywania ćwiczeń, więc zabierz ze sobą wygodną odzież, czyli to w czym czujesz się najswobodniej. Przyda się również butelka wody. Nie zapomnij również o dobrym humorze!

 

Jakie korzyści możesz wynieść z warsztatów?

Przede wszystkim zrozumiesz tajniki teoretycznej i praktycznej strony teatru, oswoisz się ze swoim ciałem, głosem i emocjami na scenie, przełamiesz swoje blokady, poznasz nowych, kreatywnych ludzi z tą samą pasją co Ty oraz zdobędziesz pewność siebie!

 

Istnieje możliwość kontynuacji.

teatr wakacyjny.
p

Sprawdź też kurs online „Aktorski Start od Deski do Deski” na którym dowiesz się, jak postawić pierwsze kroki w branży aktorskiej i teatralnej, jak zdobyć role oraz poznasz tajniki pracy aktora.

Jakie korzyści możesz wynieść z warsztatów?

Przede wszystkim zrozumiesz tajniki teoretycznej i praktycznej strony teatru, oswoisz się ze swoim ciałem, głosem i emocjami na scenie, przełamiesz swoje blokady, poznasz nowych, kreatywnych ludzi z tą samą pasją co Ty oraz zdobędziesz pewność siebie!

Istnieje możliwość kontynuacji.

Prowadzący:


 

Aleksandra Andrzejewska

Wokalistka, aktorka, kompozytorka, autorka tekstów, absolwentka Uniwersytetu SWPS i  dyplomantka Studium Musicalowego Capitol. W 2021 roku rozpoczęła współpracę z wytwórnią KAYAX dołączając do projektu My Name Is New. W 2022 roku wydała debiutancki minialbum „Mija mi” pod pseudonimem OLIA, do którego napisała teksty, współtworzyła muzykę oraz reżyserowała teledysk. 
W 2021 roku zadebiutowała w Teatrze Muzycznym Capitol, dołączając do obsady chóru w spektaklu „Gala Światowych Musicali” – reż. Konrad Imiela. W 2022 roku wzięła udział w koncercie „Capitol dla Ukrainy” i dołączyła do obsady spektaklu „Gala Światowych Musicali II. Bohaterowie Wyobraźni” – reż. Konrad Imiela. 26 marca 2023 roku zagrała spektakl premierowy „Teraz?” w ramach 43. Przeglądu Piosenki Aktorskiej w nurcie Off, po którym dostała indywidualne wyróżnienie za aktorską interpretacje piosenki. 
Swój warsztat wokalny ćwiczyła pod okiem Natalii Lubrano, Poli Chobot, Anny Malek, Bogny Joostberens oraz Magdaleny Zawartko. Uczestniczyła w warsztatach aktorskich m.in. z Mikołajem Woubishetem i Cezarym Tomaszewskim. Umiejętności taneczne nabyła podczas pracy warsztatowej z Barbarą Olech, Krzysztofem Gliszczyńskim, Joanną Fiedorowicz, Kają Karoliną oraz Jamesem Hill’em. Od 2022 roku pracuje w firmie Varsztatovnia prowadząc zajęcia wokalne, taneczne i improwizacje aktorską, a od 2023 roku prowadzi również warsztaty wokalne dla młodzieży w fundacji „Sounds Off Veritas”.

 Zdjęcia warsztatowe:

Plan zajęć:

1. Teatr siłą w życiu codziennym

2. Elastyczność i koncentracja ciała na scenie

3. Mimika, gest i ruch

4. Ujarzmienie głosu –oddech, intonacja, tempo, nasilenie

5. Słowo mówione – dykcja, artykulacja

6. Słowo śpiewane – tembr, skala

7. Przełamywanie teatralnego tabu

8. Autentyczność teatralnych zmysłów

9. Ze stresem i tremą za pan brat

10. Improwizacja, a gra aktorska

11. Praca z tekstem i odgrywanie ról

12. Praca z partnerem

Zapisy zamknięte!

Niestety zapisy do tej grupy zostały zakończone.
Jeśli ostatnia grupa niedawno została zamknięta – bardzo możliwe, że w przeciągu kilku dni powstanie następna – zachęcamy do zostawienia maila, by otrzymać powiadomienie gdy to się stanie! (powiadomienia o grupach można wyłączyć w dowolnym momencie)  Będziemy informować Cię tylko o grupach, które odbywają się w wybranym mieście i o ogólnodostępnych zajęciach online


  Warsztaty wokalne i muzyczneWarsztaty teatralne / improWarsztaty ruchowe / taneczneWarsztaty kreatywne / manualne / pisarskieWarsztaty rozwojowe / terapeutyczneWszystkie warsztaty

  PolskiAngielskiUkraińskiRosyjski
  Zapraszamy też do rzucenia okiem na pozostałe warsztaty – na pewno znajdziesz tam coś dla siebie!

  Wszelkie pytania prosimy śmiało kierować na mail: [email protected]lub na nasz numer: 780 122 376 (pon - pt | 9:00-16:00)

  Jeśli chcesz być na bieżąco z naszymi aktualnościami, projektami, rekrutacjami i okresowymi promocjami - zachęcamy do dopisania się do newslettera na stronie kontaktu

  Do zobaczenia na zajęciach! 🙂