fbpx

Dla wszystkich artystów, pasjonatów sztuki i rzemieślników z Warszawy mamy dobre wieści:

 
Ruszyła rekrutacja dla młodych artystów na Festiwal Kultura Nieponura, którego Varsztatovnia jest partnerem medialnym! Zapraszamy filmowców, muzyków, tancerzy, fotografów, grafików, rysowników i malarzy! Wystarczy wypełnić i wysłać zgłoszenie na adres [email protected] dostępne na stronie http://www.kulturanieponura.pl/. Zgłoszenia przyjmujemy do 31 sierpnia. Więcej informacji znajdziecie na stronie i Facebooku Festiwal Kultura Nieponura.
Czym jest Kultura Nieponura?

 

Festiwal Kultura Nieponura to projekt społeczny, który już trzeci raz wpisuje się w warszawski kalendarz kulturalny. Początkowo dzieła młodych artystów mogliście oglądać w Bednarskiej Szkole Realnej, a sam Festiwal realizowany był w ramach olimpiady Zwolnieni z Teorii. W 2019 roku wyszliśmy poza szkołę – wydarzenie odbyło się w Centrum Kreatywności Targowa. Podczas trwania poprzednich edycji pojawiło się łącznie prawie 1000 osób, a w dodatku przeprowadzone prelekcje na temat legalnych źródeł kultury pozwoliły nam połączyć przyjemne z pożytecznym. W tym roku otworzymy się na całą Warszawę! Podczas dwóch tygodni października spotkacie nas w przeróżnych lokalizacjach. Rozpoczniemy z przytupem – od koncertu. To właśnie na nim pojawią się najodważniejsze z odważnych zespołów oraz nietuzinkowi piosenkarki i piosenkarze. Pewni siebie oraz utalentowani artyści swoimi umiejętnościami zachwycą zgromadzoną publikę. Nie zwalniając tempa, już po tygodniu – kolejny event! Tym razem zanurzymy się w świat kinematografii.

Młodzi artyści zaprezentują własne filmy, których nie powstydziłby się nawet sam Quentin Tarantino. Mimo że będą to produkcje krótkometrażowe, to jakością nie odbiegną od tych prezentowanych w Cannes. Całość zwieńczy foyer, w którym będziecie mogli spotkać autorów tych małych arcydzieł. W ostatni weekend Festiwalu zakręcone tancerki i zwinni tancerze zaprezentują najlepsze ze swoich układów. Gwarantujemy, że nie będziecie się nudzić, a po ostatnim kroku z żalem opuścicie swoje miejsca. Wiemy, że to już naprawdę dużo atrakcji. Mimo to chcemy, aby nasz Festiwal miał również charakter edukacyjny. Dlatego podczas występów tanecznych na scenie zagości ekspert od legalnych źródeł kultury, który opowie o prawie autorskim w sieci i odpowie na Wasze pytania. To jeszcze nie wszystko! Przez całe dwa tygodnie trwania Festiwalu miłośnicy przesiadywania w kawiarniach obejrzą fotografie, grafiki, obrazy oraz rysunki wykonane przez nowe pokolenie artystów. Jesteśmy przekonani, że nie oderwiecie od nich wzroku! Podsumowując, na ten rok przygotowaliśmy dla Was mnóstwo atrakcji.

Do końca aplikacji:

Dzień(s)

:

Godzina(y)

:

Minut(y)

:

Sekund(y)

We współpracy z:

Do zobaczenia na Festiwalu! 🙂