fbpx
W ramach programu Inkubatora artystów – „Inwestycje w Ambicje” zbieramy najbardziej utalentowanych artystów niezależnych z naszego miasta – matki – Warszawy i współtworzymy z nimi rzeczy ważne, potrzebne, czasem dziwne i niestandardowe, ale zawsze angażujące i ciekawe.

W 2020 r. na pierwszy ogień idzie Weronika Walasiewicz – młoda aktorka freelancerka, krocząca samodzielnie wyznaczoną ścieżką kariery. Znaleźć możemy ją na planach teledysków, seriali, filmów krótkometrażowych i na deskach teatru. Teraz również w Varsztatovni 🙂

Monodram 'Chuda’ wstawimy we współpracy z naszym partnerem – Świetlicą Wolności już 8 stycznia – zapraszamy do zaklepania bezpłatnych wejściówek na stronie wydarzenia!

Opis wydarzenia:

Dążenie do doskonałości oraz determinacja aby osiągnąć cel to niebezpieczna podróż. Jak daleko można dojść mimo trudów i wyrzeczeń? Wygrać, za wszelką cenę wygrać- tego pragnie bohaterka monodramu „Chuda”. Jesica jest nastolatką i marzy o akceptacji, chce być doskonała. Każdy utracony gram jej ciała przybliża ją do sukcesu.

———-

Na dobry początek roku 2020 mamy przyjemność zaprosić Was na spektakl niezwykły i niecodzienny. Monodram „Chuda” to widowisko minimalistyczne i konceptualne, skupione na treści i jej formacie. Poruszymy temat niełatwy, w formie wymagającej zarówno dla widza, jak i aktorki. Zapraszamy.

Spektakl jest niewskazany dla dzieci poniżej 12 roku życia.

Wydarzenie jest częścią programu 'Inwestycje w Ambicje’ Fundacji Varsztatovnia.

Adaptacja i reżyseria na motywach książki „Chuda” Judith Fathallah

Reżyseria – Małgorzata Chojnowska-Wiśniewska,
Muzyka – Grzegorz Wiśniewski
W roli głównej – Weronika Walasiewicz.
Kierownictwo artystyczne – Michał Łyszkowski

Wydarzenie odbędzie się dzięki uprzejmości naszego partnera – Świetlica Wolności

———-

*Grand Prix Ogólnopolskiego Festiwalu Małych Form Teatralnych BUT w Brodnicy
*2 miejsce w Ogólnopolskim Festiwalu Monodramów w Bydgoszczy
*Nagroda w kategorii Najlepsza Aktorka Młodzieżowej Rady Inowrocławia na Ogólnopolskim Festiwalu Małych Form Teatralnych Arlekinada w Inowrocławiu
*Wyróżnienie na Ogólnopolskim Festiwalu Monodramów W Tychach (skład jury: prof.Jerzy Stuhr, Anna Kramarczyk, Paweł Drzewiecki)
*Wyróżnienie aktorskie na Festiwalu Małych Form Teatralnych w Wejherowie
*Reprezentacja Polski na Międzynarodowym Przeglądzie Teatrów Młodzieżowych „Co nowego?” w Gdańsku