fbpx

Dorosłe życie to wyjątkowy okres pełen wyzwań, trudności, lecz także radości i wspaniałych przeżyć. Właśnie dlatego zapraszamy Was na spotkanie w kręgu, w którym porozmawiamy o naszych doświadczeniach, związanych z tym etapem życia.

Kręgi Młodych Dorosłych to inicjatywa, która kiełkowała w głowach zespołu naszej Fundacji już od jakiegoś czasu. Inspirację czerpaliśmy od Grupy Performatywnej Chłopaki, która organizuje Kręgi Mężczyzn w kilku miastach Polski – „Chłopaki” udzielili nam konsultacji, podzielili się dobrymi praktykami, a my wykorzystaliśmy zasięgi Varsztatovni by stworzyć wersję Kręgu dedykowaną grupie społecznej bliskiej naszym sercom – czyli młodym dorosłym.

Kręgi Młodych Dorosłych – na dzień dzisiejszy – odbywają się na terenie Warszawy. Niewykluczone jednak, że niebawem się to zmieni – zachęcamy do obserwowania wydarzeń na naszym FB by być na bieżąco!

______
CZYM JEST KRĄG?

Spotkania w kręgu są bezpieczną i empatyczną przestrzenią do dzielenia się swoimi emocjami, przeżyciami, trudnościami czy życiowymi wyzwaniami. Na kręgach mówimy o sobie: o tym co przeżywamy, jakie odczuwamy emocje, z jakimi problemami się zmagamy, jak przeżywamy swoje życie. Krąg Młodych Dorosłych skupia się przede wszystkim na kwestiach bliskich nam – osobom które wchodzą w dorosłe życie: na wyzwaniach przed jakimi stoimy, nowych rolach jakie pełnimy, relacjach z innymi. Krąg nie zastępuje terapii, ale może mieć terapeutyczne działanie, polegające na byciu wysłuchanym przez grupę.

Spotkania w Kręgu Młodych Dorosłych są dedykowane osobom w wieku 20-26 lat, niezależnie od płci.

Jeśli na kręgu nie będziesz chciał / chciała nic mówić i przyjdziesz tylko posłuchać – to też jest ok!

______
Jak wygląda spotkanie w kręgu?

Spotykamy się w kilkanaście osób. Na początku wspólnie z moderatorem kręgu ustalamy zasady, na których nasz krąg będzie się opierał. Razem tworzymy rozumiejącą i bezpieczną atmosferę. Następnie przedstawiamy się i dzielimy swoimi oczekiwaniami oraz motywacjami, z jakimi przychodzimy. Gdy już trochę lepiej się poznamy, przechodzimy do dalszej praktyki kręgu, w której każda osoba otrzymuje przestrzeń do swobodnej, nieprzerwanej wypowiedzi przy wsparciu moderatora. Celem jest poznanie innych perspektyw i dzielenie się swoim doświadczeniem.
______
GDZIE? / KIEDY?

Szczegóły dotyczące poszczególnych spotkań znajdziesz w zakładce „Wydarzenia” na naszym fb. Zaobserwuj nas, by nie umknęły Ci nowe terminy Kręgów!
______
Na Kręgach spotykamy się dzięki współpracy z @DK “Praga”, który udziela nam przestrzeni. Dziękujemy!