fbpx

Opis zajęć:Warsztaty wokalne w Krakowie zakończone koncertem

“Rozśpiewaj się na świat” / Edycja 13.

 

Start semestru od grudnia 2019/stycznia 2020
Kraków (zobacz też inne warsztaty)

Kolejna tura warsztatów wokalnych w Varsztatovni dedykowana jest dla osób początkujących oraz średnio-zaawansowanych. Podczas spotkań zgłębimy  podstawy śpiewu, oddechu, budowy aparatu głosowego i rezonatorów, a także zajmiemy się indywidualną interpretacją kreatywną w utworach. Odkryjemy siebie i swój głos.

Grupowe zajęcia wokalne dają możliwość nauki pracy w zespole. Zajęcia obejmować będą pracę nad techniką wokalną: emisją głosu, dykcją, prawidłowym oddechem, pracy nad ciałem i postawą,interpretacją tekstu oraz pracę nad ruchem scenicznym. Uczestnicy będą mieli okazję rozwijać słuch harmoniczny podczas śpiewu w wielogłosie, a także nauczyć się pracy z mikrofonem,a co najpiękniejsze skorzystać z pracy w twórczej grupie i wspólnie poimprowizować. Prowadzący słucha grupy i w zależności od jej zainteresowań dobiera materiał.

Praca na próbach jest intensywna, dynamiczna, z dużym naciskiem na odkrycie w uczestnikach swojego unikatowego brzmienia ,wyrobienie swobody w używaniu własnego głosu i osiągnięcie prawidłowej emisji. Ćwiczenia odbywają się w pełnej grupie, z podziałem na mniejsze zespoły, i indywidualnie – są one na bieżąco dostosowywane do rozwoju uczestników, ich silnych stron i tych, nad którymi należy popracować.

Intensywną pracę uwieńczy koncert finałowy, gdzie uczestnicy będą mogli zaprezentować swoje umiejętności na scenie. 

Istnieje możliwość kontynuacji!

 Zdjęcia z poprzednich warsztatów:

Prowadzący:


 

Jadwiga Kirschanek

Edukację muzyczną rozpoczęła od gry na skrzypcach. Akademię Muzyczną w Krakowie ukończyła w klasie śpiewu i wciąż doskonali swoje umiejętności na licznych kursach muzycznych m.in. pod kierunkiem Olgi Pasichnyk, Leny Lootens, Seo Hee Jung.

Jest finalistką międzynarodowych konkursów wokalnych w Belgii i we Włoszech. Jej krąg zainteresowań muzycznych jest bardzo rozległy – od muzyki dawnej, poprzez klasycyzm, muzykę współczesną i awangardową. Obejmuje również udział w projektach obejmujących tworzenie muzyki filmowej i eksperymentalnej oraz jej wykonawstwo.

Jadwiga debiutowała na scenie jako Barbarina w „Le nozze di Figaro” W. A. Mozarta na krakowskim Barbakan Festival z Orkiestrą Akademii Beethovenowskiej. Koncertowała w wielu miastach Polski, Litwy, Czech, Niemiec, Belgii i Egiptu. Brała udział w licznych festiwalach, m.in.: muzyki operowej (Belgia), muzyki dawnej (Kraków, Przemyśl, Poznań, Szczawnica), muzyki filmowej (Kraków, Wrocław i Karlowe Wary), a także muzyki alternatywnej (Open’er Festiwal w Gdyni). Dokonała wielu nagrań studyjnych, w tym dla Teatru Polskiego Radia.

Zajmuje się również pedagogiką wokalną. Prócz zajęć indywidualnych prowadziła zajęcia umuzykalniające dla dzieci i młodzieży w Krakowie.

Kinga Karska

Absolwentka Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy w klasie śpiewu prof. Katarzyny Nowak-Stańczyk oraz Muzykologii na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. W latach 2005 – 2007 studiowała w  Lasie śpiewu solowego Marcina Habeli w Konserwatorium Muzycznym w Neuchatel (Szwajcaria). Umiejętności wokalne doskonaliła podczas kursów mistrzowskich prowadzonych przez: Charlotte Lehmann, Hannę Rejmer, Stefanię Toczyską, Elżbietę Towarnicką, Jana Ballarina, Arkadiusza Burskiego, Janusza Niziołka, Wiesława Ochmana, Marka Rzepkę, Annę Sims, Karena Lalayana, Arnolda Rutkowskiego oraz na warsztatach interpretacji musicalu prowadzonych przez Markusa Müllera. Jest laureatką statuetki Złotego Słowika VI Festiwalu Wokalnego Belcanto 2008 w Nałęczowie, oraz Nagrody Specjalnej za wykonanie arii mozartowskiej na Królewskim Festiwalu Wokalnym w Wilanowie (czerwiec 2008).

W styczniu 2009 roku uczestniczyła w Międzynarodowym Festiwalu Muzyki w Brześciu nad Bugiem (Białoruś), natomiast w listopadzie 2010 roku śpiewała koncert w Konsulacie Polskim w Nowym Jorku w ramach Festiwalu Chopin i przyjaciele. W marcu 2014 roku wykonała koncert w ramach Festiwalu Kultury Irlandzkiej w Krakowie. Od stycznia 2015 współpracuje z agencją artystyczną Pro Musica z Wrocławia, koncertując w Polsce, Niemczech, Danii oraz Szwajcarii. Prowadzi również zajęcia z emisji głosu dla dzieci, młodzieży i osób dorosłych oraz zajęcia umuzykalniające dla małych dzieci. Jako muzykoterapeuta pracuje również z osobami starszymi. W swojej pracy łączy techniki wokalne z muzykoterapeutycznymi oraz z elementami choreoterapii.

 

TRWAJĄCE ZAPISY:

Grupa ‘Niobe’

Start zajęć:
11 grudnia

Dni spotkań:
Środy; 17:30-19:30

Grupa wiekowa:
Dorośli (19+)

Miejsce spotkań:
Imperium Muzyki

ul. Przewóz 34

Poziom:
Początkujący

Imperium muzyki

Semestr obejmuje 13 zajęć (w tym próba generalna) oraz koncert finałowy. Próby nie odbywają się w dni ustawowo wolne od pracy. Każde warsztaty trwają 2 godziny zegarowe. Warsztaty są dedykowane osobom początkującym i średniozaawansowanym. Grupę prowadzi Kinga Karska.

Grupa ‘Apollo’

Start zajęć:
8 stycznia

Dni spotkań:
Środy; 17:00-19:00

Grupa wiekowa:
Dorośli (19+)

Miejsce spotkań:
Krakowska Pracownia Dźwięku

ul. Starowiślna 87

Poziom:
Kontynuacja / Średniozaaw.

Krakowska Pracownia Dźwięku

Semestr obejmuje 13 zajęć (w tym próba generalna) oraz koncert finałowy. Próby nie odbywają się w dni ustawowo wolne od pracy. Każde warsztaty trwają 2 godziny zegarowe. Warsztaty są dedykowane osobom początkującym i średniozaawansowanym. Grupę prowadzi Jadwiga Kirschanek.

Ile osób liczy grupa i jakie są przedziały wiekowe?

Grupy liczą do 16 osób i są przeznaczone dla osób w wieku licealnym (grupy młodzieżowe) oraz dla osób dorosłych i studentów (grupy dorosłe).

Jeżeli jesteś poniżej lub powyżej grupy wiekowej, ale wiesz, ze odnajdziesz się na warsztatach – również zapraszamy!

Płatności i zniżki

 

Opłaty wnoszone są w formie przelewu bankowego lub płatności kartą. Istnieje możliwość płatności ratalnej.

 

Grupa ‘Niobe’:

OPŁATA JEDNORAZOWA ZA KURS  – 570,-*

lub

RATY – 3 x 228,-*

Grupa ‘Apollo’:

OPŁATA JEDNORAZOWA ZA KURS  – 570,-*
(670,- po 23 grudnia)

lub

RATY – 3 x 228,-*
(3 x 268,- po 23 grudnia)

*Jeśli byłeś już na zajęciach lub zapisujesz się w grupie dwóch lub więcej osób – obowiązuje zniżka 10% (dla każdego uczestnika w grupie).

 

Obowiązuje płatność kwoty wpisowej lub pierwszej raty przed pierwszymi zajęciami. Wpłata rezerwuje miejsce w grupie.

 

Uwaga! Jeżeli warsztaty Ci się nie spodobają możesz odebrać wpłaconą kwotę do 5 dni po pierwszych warsztatach bez podawania powodu.

Koszty uwzględaniają udział w koncercie finałowym (jeśli warsztat kończy się koncertem) i są pełnym kosztem udziału w zajęciach

Zapisy

Na warsztaty można zapisać się przez formularz zapisowy poniżej. Decyduje kolejność zgłoszeń.

Jeśli chcesz zająć miejsce na zajęciach przed dokonaniem opłaty, możemy je dla Ciebie przetrzymać - daj znać telefonicznie na +48 666 644 405!

Zapisz się na warsztaty!

Jeśli widzisz to pole, oznacza to, że są jeszcze wolne miejsca w grupie! Wybierz szczegóły zapisu poniżej i kliknij "zapisz się" - przekierujemy Cię do formularza zapisowego, gdzie będziesz mógł zająć miejsce warsztatowe.

 

Wyczyść

Wszelkie pytania prosimy śmiało kierować na mail: zapisy@varsztatovnia.pl,   lub na nasz numer: 6666 444 05

Jeśli chcesz być na bieżąco z naszymi aktualnościami, projektami, rekrutacjami i sezonowymi wydarzeniami - zachęcamy do dopisania się do newslettera na stronie kontaktu

Do zobaczenia na zajęciach! 🙂