fbpx
Opis zajęć:Warsztaty z produkcji muzycznej dla początkujących
Twórz muzykę wraz z Varsztatovnią!

Zajęcia w formie online (zobacz też inne warsztaty)

p

Dokup dowolne warsztaty w pakiecie do poniższych zajęć! Po zapisie na te warsztaty otrzymasz na maila zniżkę 15% do wykorzystania przez 2 tygodnie na drugie.

Wolnych miejsc warsztatowych: 5

Zapraszamy do zapisu na cykl warsztatowy zajęć z produkcji muzyki! Dzięki warsztatom stworzysz z nami swój pierwszy utwór oraz nabytym podstawom będziesz umiał_a tworzyć własną muzykę, która będzie w stanie porwać tłumy słuchaczy.

 

Czym są warsztaty produkcji muzyki?

To intensywny cykl spotkań, które umożliwią Ci poznać podstawowe funkcje programu do produkcji muzyki i nauczą Cię tworzenia własnych utworów. Na zajęciach dowiemy się od czego zacząć naszą przygodę z produkcją i na co powinniśmy zwracać uwagę tworząc kompozycje. Na warsztatach skupimy się przede wszystkim na obsłudze programu DAW jakim jest Ableton Live oraz wykorzystaniu w praktyce współcześnie dostępnych narzędzi do edycji dźwięku, stworzymy własny utwór od podstaw z wykorzystaniem różnych efektów dźwiękowych oraz zdobędziemy wiedzę na temat miksowania i masteringu utworów.

 

Dla kogo są przeznaczone warsztaty? 

Warsztaty produkcji muzyki online są dedykowane dla amatorów chcących nauczyć się korzystania z programu DAW jakim jest Ableton, oraz chcących poznać podstawy tworzenia utworów, czy miksowania i masterowania piosenek. Osoby chcące tworzyć samodzielnie muzykę, dzięki warsztatom, nabiorą podstaw, aby stać się niezależne muzycznie.

  Jak przygotować się do zajęć?

  Aby uczestniczyć w zajęciach niezbędne jest pobranie darmowej 90-dniowej wersji programu Ableton Live. Dodatkowo przyda się sprawny sprawny mikrofon, dobra łącze internetowe oraz kamerka, chociaż tak nie jest wymagana.

  Jakie korzyści możesz wynieść z warsztatów?

  Dzięki zajęciom z produkcji muzyki zdobędziesz umiejętność obsługi programu Ableton Live i samodzielnie stworzysz własny utwór zgodnie z obecnymi normami streamingów, a dzięki ogólnemu zrozumieniu zasad produkcji audio poradzisz sobie także na przykład z edycją podcastu lub obsługą mikserów audio na koncertach!

  p
  Sprawdź też kurs online „Debiut Wokalny Krok po Kroku” na którym dowiesz się jak tworzyć lepszą muzykę i teksty piosenek, poznasz tajniki techniczne nagrywek płyty oraz dowiesz się jak zbudować swoją markę i zaistnieć na rynku muzycznym!

  Jakie korzyści możesz wynieść z warsztatów?

  Dzięki zajęciom z produkcji muzyki zdobędziesz umiejętność obsługi programu Ableton Live i samodzielnie stworzysz własny utwór zgodnie z obecnymi normami streamingów, a dzięki ogólnemu zrozumieniu zasad produkcji audio poradzisz sobie także na przykład z edycją podcastu lub obsługą mikserów audio na koncertach!

  Prowadzący:


   

  Kamil Nowak

  Pochodzący z Bełchatowa, ale mieszkający we Wrocławiu student Kreacji Dźwięku w Warszawskiej Szkole Filmowej, absolwent Szkoły Muzyki Nowoczesnej na kierunku Produkcja Muzyczna oraz Politechniki Wrocławskiej na kierunku informatyka.

  Aktywny sound designer do gier oraz realizator dźwięku w Akademickim Radiu Luz. Tworzy jednoosobowy projekt muzyczny Aurorae w którym zestawia elektronikę lat 80, soundtracki z horrorów i ambient tworząc gatunek zwany Horrorsynth. W swoim muzycznym dorobku ma stworzenie ścieżek dźwiękowych do wielu etiud studenckich oraz kilku gier.

   Zdjecia z zajęć stacjonarnych:

  Plan tematyczny zajęć:

  1. Posługiwanie się programem DAW Ableton Live – poznamy ogólne narzędzia programu, dowiemy się jak stworzyć własny projekt, czym są ścieżki MIDI i Audio oraz jakie są przydatne skróty klawiszowe do pracy w tym DAWie.

  2. Jak tworzyć perkusję w utworze – Dowiemy się jak implementować perkusję do utworu oraz co zrobić, aby rytm piosenki był ciekawy.

  3. Melodia – jak ją tworzyć? Skąd brać inspiracje? Jakie instrumenty sprawdzą się najlepiej do głównych linii melodycznych oraz jak tworzyć harmonię?

  4. Sprzęt muzyczny – czy musimy wydawać dużo, aby tworzyć muzykę? Dowiemy się jaki sprzęt do nagrywania wybrać.

  5. Nagrywki – dowiemy się w jaki sposób nagrywać wokale i inne instrumenty

  6. Miks i Mastering – po są potrzebne? Co nam dają i jak to w ogóle się robi? 

   

  TRWAJĄCE ZAPISY:

   Grupa 'Nidbiorg’

  Start zajęć:
  25 sierpnia 2022

  Dni spotkań:
  czwartki; 17:30-19:30
  Grupa wiekowa:
  Dorośli
  Miejsce spotkań:

  Przestrzeń internetowa /
  Google classroom

  Poziom:
  Początkujący
  Ilość zajęć:
  6
  Program:
  Ableton Live
  Warsztaty są prowadzone przez Kamila Nowaka – obejmują 6 zajęć i składają się ze spotkań zdalnych oraz aktywności międzyzajęciowych.  Każde zajecia trwają 2h i będą się odbywać zdalnie z użyciem Google Classroom. Będzie czas na wysyłanie prac, dyskusje i wzajemny feedback w grupie warsztatowej. By uczestnicyć w zajęciach niezbędny będzie komputer lub smartphone z podłączeniem do Internetu oraz niezbędne jest pobranie darmowej 90-dniowej wersji programu Ableton Live.

  Szczegóły grup

  Grupy pisarskie liczą do 12 osób i są przeznaczone dla osób dorosłych i studentów (grupy dorosłe).

  Grupy noszą unikalne nazwy, by łatwiej je było rozróżniać. Możesz użyć ich, by spytać nas o ich szczegóły.

  Żeby sprawdzić dokładne terminy zajęć zajrzyj do kalendarza warsztatów szukając po nazwie grupy 🙂

  Jeśli te terminy Ci nie odpowiadają, możesz włączyć powiadomienie o nowych grupach. Dostaniesz maila maila, gdy otworzy się kolejna grupa. 🙂

  Zapisy zamknięte!

  Niestety zapisy do tej grupy zostały zakończone.
  Jeśli ostatnia grupa niedawno została zamknięta – bardzo możliwe, że w przeciągu kilku dni powstanie następna – zachęcamy do zostawienia maila, by otrzymać powiadomienie gdy to się stanie! (powiadomienia o grupach można wyłączyć w dowolnym momencie)   Będziemy informować Cię tylko o grupach, które odbywają się w wybranym mieście i o ogólnodostępnych zajęciach online


   Warsztaty wokalne i muzyczneWarsztaty teatralne / improWarsztaty ruchowe / taneczneWarsztaty kreatywne / manualne / pisarskieWarsztaty rozwojowe / terapeutyczneWszystkie warsztaty

   PolskiAngielskiUkraińskiRosyjski
   Zapraszamy też do rzucenia okiem na pozostałe warsztaty – na pewno znajdziesz tam coś dla siebie!

   Wszelkie pytania prosimy śmiało kierować na mail: [email protected]lub na nasz numer: 780 122 376 (pon - pt | 9:00-16:00)

   Jeśli chcesz być na bieżąco z naszymi aktualnościami, projektami, rekrutacjami i okresowymi promocjami - zachęcamy do dopisania się do newslettera na stronie kontaktu

   Do zobaczenia na zajęciach! 🙂