fbpx

Arteterapia w Warszawie

Warszawa (zobacz też inne warsztaty)

Dokup dowolne warsztaty w pakiecie do poniższych zajęć! Po zapisie na te warsztaty otrzymasz na maila zniżkę 15% do wykorzystania przez 2 tygodnie na drugie.

Czym jest arteterapia?

W Arteterapii przez sztuki wizualne – zgłębiamy ważne dla nas tematy przedstawiając je w sposób wizualny, dzięki czemu uzewnętrzniamy związane z nimi (często zablokowane) emocje i nabieramy w stosunku do nich nowej perspektywy. Mamy też szansę zaopiekować się sobą w danym aspekcie z pomocą specjalisty i ciepłej grupy. Poznajemy siebie w odniesieniu do tematów takich jak: kreatywność, samoocena, relacja z ciałem, relacje i komunikacja, emocje, stres, granice i wiele innych i doświadczamy w ich zakresie osobistego rozwoju. W atmosferze braku oceny, wzajemnego wsparcia i odpowiedniej narracji uczymy się doświadczać samoakceptacji i samomiłości🤍

Dodatkowo różne formy arteterapii otwierają na doświadczanie kreatywności i twórczego myślenia, którego owoce zbieramy w codziennym życiu🌻

Dla kogo jest przeznaczona?

– dla osób które czują, że mają jakieś wewnętrzne blokady i ograniczenia, ale nie zawsze umieją je
zidentyfikować, nazwać, mówić o nich
– dla osób które chciałyby częściej wychodzić ze swojej strefy komfortu
-odpowiednie także dla osób będących we własnym procesie psychoterapeutycznym

Jak przygotować się do zajęć?

Nie jest wymagane specjalne przygotowanie. Mile widziana jest otwartość na nowe doświadczenia oraz gotowość dzielenia się swoimi obserwacjami i wrażeniami z innymi.

Jakie korzyści możesz wynieść z warsztatów?

– pogłębioną wiedzę na temat tego jak postrzegają własną osobę, swoje zasoby i ograniczenia oraz w
jakim kierunku chciałyby się rozwijać;
– wsparcie grupy warsztatowej podczas poruszania istotnych, także trudnych tematów
– możliwość eksplorowania swoich uczuć i myśli poprzez sztukę
– odkrycie własnej kreatywności
– poznanie nowych sposobów na relaksowanie i wyciszanie się

 

teatr wakacyjny.

Sprawdź też ofertę naszej Poradni Zdrowia Psychicznego „Valeria„. Dla uczestników warsztatów w Varsztatovni mamy zniżkę -50% na 2 pierwsze sesje terapeutyczne.

Jakie korzyści możesz wynieść z warsztatów?

– pogłębioną wiedzę na temat tego jak postrzegają własną osobę, swoje zasoby i ograniczenia oraz w
jakim kierunku chciałyby się rozwijać;
– wsparcie grupy warsztatowej podczas poruszania istotnych, także trudnych tematów
– możliwość eksplorowania swoich uczuć i myśli poprzez sztukę
– odkrycie własnej kreatywności
– poznanie nowych sposobów na relaksowanie i wyciszanie się

 

Karolina Sobolewska

Psycholog o specjalności psychologia kliniczna, psychoterapia.

Dyplom magistra Psychologii otrzymała z oceną celującą i wyróżnieniem. Synergolog – specjalistka ds. analizy mowy ciała i emocji. Plastyk z pierwszego wykształcenia, a także była zawodniczna sportowego tańca towarzyskiego. Swoją wiedzę i doświadczenie łączy jako Arteterapeutka. Aktualnie w trakcie studiów podyplomowych: Arteterapia kliniczna z elementami terapii pedagogicznej. Od kilku lat praktukuje również Rozwój Duchowy, a jego techniki stosuje w pracy terapeutycznej. Od siedmiu lat prowadzi zajęcia oraz warsztaty dla dzieci i dorosłych, a od kwietnia cykliczne warsztaty arteterapeutyczne oraz tańca intuicyjnego. Pomagam Kobietom i Mężczyznom spotkać się ze samą/samym sobą w delikatności, braku oceny.. by dążyć do wewnętrznej spójności i samomiłości🤍 Pomagam w cieszeniu się jak dziecko ze zwykłego BYCIA i bycia sobą. Jako psycholog widzę schematy umysłu i wiem, jak bezpiecznie pomóc. Jako osoba zajmująca się duchowością widzę głębsze przyczyny i szerszą perspektywę tego, co nas spotyka. Jako synergolog pracuję z ciałem, jego potrzebami i emocjami, tak byś czuł_ się zaopiekowan_ na wielu płaszczyznach 🤍

Oprócz warsztatów grupowych udziela również arteterapeutycznych konsultacij indywidualnych w ramach Poradni Valeria – tutaj można się na nie zapisać.  

 Skąd pomysł?

Nasze warsztaty artystyczne od początku służą Wam nie tylko do nabywania nowych umiejętności i rozwijania pasji, lecz także są okazją do otworzenia się, rozprawienia ze swoimi lękami, przepracowania emocji na scenie czy na płótnie. Chcemy pójść o krok dalej i zaoferować Wam zajęcia stricte terapeutyczne, np. profesjonalne grupy wsparcia. Zwiększenie dostępu do opieki psychologicznej oraz promowanie świadomości na temat dobrostanu psychicznego jest przecież jednym z celów statutowych Fundacji Varsztatovnia i cieszymy się bardzo, że możemy go w ten sposób jeszcze pełniej realizować. Sesje terapeutyczne, zajęcia arteterapii oraz terapii grupowej w naszej Fundacji powierzamy młodym, pełnym zapału i świeżej wiedzy, terapeutom, aby w ten sposób również pomóc im w kształceniu i nabywaniu niezbędnego doświadczenia.

Wierzymy, że Społeczeństwo Przyszłości, w którym profesjonalna pomoc psychologiczna jest powszechnie dostępna, a zdrowie psychiczne stanowi ważny element dyskursu społecznego, to coraz bardziej realna wizja i chcemy dokładać do niej swoją cegiełkę.

Trwające zapisy

Grupa:

„YIN”

Start zajęć:

6 kwietnia 2024 (Można się jeszcze dopisać)

Dni spotkań:

Soboty; 12:00-14:00

Miejsce spotkań:

Varsztatovnia
Ul. Dzielna 5  (Wejście od ulicy Dzielnej)

Cykl obejmuje 6 zajęć. Warsztaty już się rozpoczęły, ale można się jeszcze dopisać, cena zajęć została obniżona o koszt jednej lekcji. Warsztaty nie odbywają się w dni ustawowo wolne od pracy. Grupa przeznaczona jest dla osób dorosłych. Każde warsztaty trwają 2 godziny zegarowe. Warsztaty są prowadzi Karolina Sobolewska.

Szczegóły Grup

Grupy liczą do 16 osób i są przeznaczone dla osób dorosłych.

Jeżeli jesteś poniżej grupy wiekowej, ale wiesz, ze odnajdziesz się na warsztatach – również zapraszamy!

Grupy noszą unikalne nazwy, by łatwiej je było rozróżniać. Możesz użyć ich, by spytać nas o ich szczegóły.

Żeby sprawdzić dokładne terminy zajęć zajrzyj do kalendarza warsztatów szukając po nazwie grupy 🙂

Jeśli te terminy Ci nie odpowiadają, możesz włączyć powiadomienie o nowych grupach. Dostaniesz maila, gdy otworzy się kolejna grupa. 🙂

  Plan tematyczny 

1. Poznajmy się- wprowadzenie i integracja
2. Co moje Ciało by chciało? -ja i moje ciało
3. Samomiłość- wzmacniamy relację ze sobą
4. Granice i moje miejsce w przestrzeni
5. Budowanie relacji w grupie i komunikacja
6. Okładka a książka- ocena społeczna

7. E mocja – ukierunkowany ruch
8. Marzenie mam…
9. Kreuję na moich zasobach
10. Powrót do dziecięcej kreatywności
11. Cieszę się bo Jestem
12. Zamykamy rozdział

Płatności i zniżki

Płatności można dokonać przelewem bankowym lub kartą kredytową. Istnieje możliwość płatności w ratach.

Opłata jednorazowa:

458,00 

Lub płatność w 3 ratach

Cena przed obniżka: 550zł

*Jeśli byłeś już na zajęciach lub zapisujesz się w grupie dwóch lub więcej osób – obowiązuje zniżka 10% (dla każdego uczestnika w grupie).

Uwaga! Jeżeli warsztaty nie spełnią Twoich oczekiwań, możesz uzyskać zwrot pełnej wpłaconej kwoty, jeśli zgłosisz reklamację do 2 dni od pierwszych zajęć.

Obowiązuje płatność kwoty wpisowej lub pierwszej raty przed pierwszymi zajęciami. Wpłata rezerwuje miejsce w grupie.

Zapisy

Na warsztaty można zapisać się przez formularz zapisowy poniżej. Decyduje kolejność zgłoszeń.

Jeśli chcesz zająć miejsce na zajęciach przed dokonaniem opłaty, możemy je dla Ciebie przetrzymać – daj nam znać telefonicznie na 780 122 376!

Zapisz się na warsztaty!

Jeśli widzisz to pole, oznacza to, że są jeszcze wolne miejsca w grupie! Kliknij „zapisz się” – przekierujemy Cię do formularza zapisowego, gdzie będziesz mógł zająć miejsce warsztatowe.

Jeśli na tej stronie jest dostępna więcej niż jedna grupa poniżej możesz wybrać do której chcesz się zapisać – jeśli dostępna jest tylko jedna – przechodząc dalej zapisujesz się do niej.

Wolnych miejsc warsztatowych: 1

Wszelkie pytania prosimy śmiało kierować na mail: [email protected], lub na nasz numer: 780 122 376

Jeśli chcesz być na bieżąco z naszymi aktualnościami, projektami, rekrutacjami i okresowymi promocjami – zachęcamy do dopisania się do newslettera na stronie kontaktu

Do zobaczenia na zajęciach! 🙂