fbpx

Dla Złamanych Serc: Grupa wsparcia dla osób po rozstaniach

Warszawa (zobacz też inne warsztaty)

Dokup dowolne warsztaty w pakiecie do poniższych zajęć! Po zapisie na te warsztaty otrzymasz na maila zniżkę 15% do wykorzystania przez 2 tygodnie na drugie.

Czym jest grupa wsparcia?

Terapia grupowa dla osób po rozstaniach to cykl interaktywnych sesji, podczas których różne metody terapeutyczne wykorzystywane są do wsparcia uczestników w procesie gojenia ran emocjonalnych po zakończeniu związku.

Spotkania odbywają się regularnie w stałej grupie i prowadzone są przez doświadczonych terapeutów, co daje uczestnikom możliwość dzielenia się swoimi uczuciami i doświadczeniami w bezpiecznym i wspierającym środowisku. Terapia grupowa po rozstaniu umożliwia uczestnikom spojrzenie na siebie i swoje relacje z różnych perspektyw oraz uczenie się od innych osób przechodzących przez podobne trudności. Poprzez dialog, ćwiczenia praktyczne i wsparcie grupy, uczestnicy zdobywają narzędzia do radzenia sobie z emocjami, przełamywania bólu po rozstaniu oraz budowania zdrowszych relacji w przyszłości. Ten cykl terapii grupowej skupiony będzie głównie na eksplorowaniu procesu uzdrawiania po rozstaniu oraz rozwijaniu umiejętności radzenia sobie z emocjonalnymi wyzwaniami.

Dla kogo jest przeznaczona?

 • osób, które czują, że mają jakieś wewnętrzne blokady i ograniczenia w związku z procesem gojenia ran emocjonalnych po rozstaniu, ale nie zawsze potrafią je zidentyfikować, nazwać ani o nich mówić,
 • osób, które pragną wyjść ze swojej strefy komfortu w kontekście radzenia sobie z emocjami i doświadczeniami związanymi z rozstaniem,
 • osób będących we własnym procesie psychoterapeutycznym, ponieważ grupa terapeutyczna może stanowić uzupełnienie i wsparcie w ich osobistym rozwoju oraz pracy nad przeżyciami po rozstaniu.
 • osób o każdej orientacji seksulanej, wierzymy, że

Jak przygotować się do terapii?

Nie jest wymagane specjalne przygotowanie. Mile widziana jest otwartość na nowe doświadczenia oraz gotowość dzielenia się swoimi obserwacjami i wrażeniami z innymi.

Jakie korzyści możesz wynieść z grupy wsparcia?

 • Pogłębioną wiedzę na temat tego, jak postrzegają własną osobę, swoje zasoby i ograniczenia, oraz w jakim kierunku chciałyby się rozwijać po rozstaniu.
 • Wsparcie grupy podczas poruszania istotnych, także trudnych tematów związanych z procesem gojenia ran emocjonalnych i adaptacją do nowej sytuacji życiowej.
 • Możliwość eksplorowania swoich uczuć i myśli poprzez różnorodne metody terapeutyczne ułatwiające wyrażanie emocji i doświadczeń związanych z rozstaniem.
 • Poznanie nowych sposobów na relaksowanie się i wyciszanie, co może być szczególnie pomocne w zarządzaniu stresem i emocjami związanymi z rozstaniem.

 

teatr wakacyjny.

Sprawdź też ofertę naszej Poradni Zdrowia Psychicznego „Valeria„. Dla uczestników warsztatów w Varsztatovni mamy zniżkę -50% na 2 pierwsze sesje terapeutyczne.

Jakie korzyści możesz wynieść z grupy wsparcia?

 • Pogłębioną wiedzę na temat tego, jak postrzegają własną osobę, swoje zasoby i ograniczenia, oraz w jakim kierunku chciałyby się rozwijać po rozstaniu.
 • Wsparcie grupy podczas poruszania istotnych, także trudnych tematów związanych z procesem gojenia ran emocjonalnych i adaptacją do nowej sytuacji życiowej.
 • Możliwość eksplorowania swoich uczuć i myśli poprzez różnorodne metody terapeutyczne ułatwiające wyrażanie emocji i doświadczeń związanych z rozstaniem.
 • Poznanie nowych sposobów na relaksowanie się i wyciszanie, co może być szczególnie pomocne w zarządzaniu stresem i emocjami związanymi z rozstaniem.

Te warsztaty realizujemy we współpracy z Poradnią zdrowia psychcznego Valeria

Kasia Reiss-Duran

Psycholożka, diagnostyka psychologiczna, psychoterapeutka TSR w procesie kształcenia, terapeutka EMDR, psychotraumatolożka i trenerka.

Od ponad 10 lat udziela wsparcia psychologicznego nastolatkom oraz osobom dorosłym. Prowadzi również terapię relacji (par, związków, rodzin).Bardzo lubi energię grupy dlatego chętnie organizuje warsztaty rozwojowe, grupy wsparcia, kręgi kobiet czy treningi umiejętności społecznych.Do procesu terapii włącza pracę z ciałem. Jest przekonana, że zauważenie ciała pozwala w pełni poznać siebie i korzystnie wpływa na proces zmiany. Zarówno w pracy jak i życiu codziennym wykorzystuje model Komunikacji bez przemocy( NVC), którego jest entuzjastką.Jest członkiniom Polskiego Stowarzyszenie Terapeutów Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach, Polskiego Towarzystwa Terapii EMDR oraz Warszawskiego Koła Naukowego PSTTSR. Swoją pracę poddaje regularnej superwizji u certyfikowanych superwizorów oraz uczestniczy w interwizjach.

 Skąd pomysł?

Nasze warsztaty artystyczne od początku służą Wam nie tylko do nabywania nowych umiejętności i rozwijania pasji, lecz także są okazją do otworzenia się, rozprawienia ze swoimi lękami, przepracowania emocji na scenie czy na płótnie. Chcemy pójść o krok dalej i zaoferować Wam zajęcia stricte terapeutyczne, np. profesjonalne grupy wsparcia. Zwiększenie dostępu do opieki psychologicznej oraz promowanie świadomości na temat dobrostanu psychicznego jest przecież jednym z celów statutowych Fundacji Varsztatovnia i cieszymy się bardzo, że możemy go w ten sposób jeszcze pełniej realizować. Sesje terapeutyczne, zajęcia arteterapii oraz terapii grupowej w naszej Fundacji powierzamy młodym, pełnym zapału i świeżej wiedzy, terapeutom, aby w ten sposób również pomóc im w kształceniu i nabywaniu niezbędnego doświadczenia.

Wierzymy, że Społeczeństwo Przyszłości, w którym profesjonalna pomoc psychologiczna jest powszechnie dostępna, a zdrowie psychiczne stanowi ważny element dyskursu społecznego, to coraz bardziej realna wizja i chcemy dokładać do niej swoją cegiełkę.

Trwające zapisy

Grupa:

„Reigi”

Start zajęć:

21 kwietnia 2024

Dni spotkań:

Niedzele; 15:00-18:00

Miejsce spotkań:

Varsztatovnia
Ul. Dzielna 5  (Wejście od ulicy Dzielnej)

Cykl obejmuje 12 spotkań. Terapia nie odbywa się w dni ustawowo wolne od pracy. Grupa przeznaczona jest dla osób dorosłych. Każde warsztaty trwają 3 godziny zegarowe, w które wliczona jest 30 minutowa przerwa. Terapię prowadzi Kasia Reiss-Duran.

Szczegóły Grup

Grupy liczą do 16 osób i są przeznaczone dla osób dorosłych.

Jeżeli jesteś poniżej grupy wiekowej, ale wiesz, ze odnajdziesz się na warsztatach – również zapraszamy!

Grupy noszą unikalne nazwy, by łatwiej je było rozróżniać. Możesz użyć ich, by spytać nas o ich szczegóły.

Żeby sprawdzić dokładne terminy zajęć zajrzyj do kalendarza szukając po nazwie grupy 🙂

Jeśli te terminy Ci nie odpowiadają, możesz włączyć powiadomienie o nowych grupach. Dostaniesz maila, gdy otworzy się kolejna grupa. 🙂

Płatności i zniżki

Płatności można dokonać przelewem bankowym lub kartą kredytową. Istnieje możliwość płatności w ratach.

Opłata jednorazowa:

650,00 

Lub płatność w 3 ratach

*Jeśli byłeś już na zajęciach lub zapisujesz się w grupie dwóch lub więcej osób – obowiązuje zniżka 10% (dla każdego uczestnika w grupie).

Uwaga! Jeżeli warsztaty Ci się nie spodobają możesz odebrać wpłaconą kwotę do 2 dni po pierwszych warsztatach bez podawania powodu.

Obowiązuje płatność kwoty wpisowej lub pierwszej raty przed pierwszymi zajęciami. Wpłata rezerwuje miejsce w grupie.

Zapisy

Na terapię można zapisać się przez formularz zapisowy poniżej. Decyduje kolejność zgłoszeń.

Jeśli chcesz zająć miejsce na zajęciach przed dokonaniem opłaty, możemy je dla Ciebie przetrzymać – daj nam znać telefonicznie na 780 122 376!

Zapisz się na warsztaty!

Jeśli widzisz to pole, oznacza to, że są jeszcze wolne miejsca w grupie! Kliknij „zapisz się” – przekierujemy Cię do formularza zapisowego, gdzie będziesz mógł zająć miejsce warsztatowe.

Jeśli na tej stronie jest dostępna więcej niż jedna grupa poniżej możesz wybrać do której chcesz się zapisać – jeśli dostępna jest tylko jedna – przechodząc dalej zapisujesz się do niej.

Wolnych miejsc warsztatowych: 5

Wszelkie pytania prosimy śmiało kierować na mail: [email protected], lub na nasz numer: 780 122 376

Jeśli chcesz być na bieżąco z naszymi aktualnościami, projektami, rekrutacjami i okresowymi promocjami – zachęcamy do dopisania się do newslettera na stronie kontaktu

Do zobaczenia na zajęciach! 🙂