fbpx

Konferencja

EDUKACJA PRZYSZŁOŚCI

Zapraszamy na jedyną taką praktyczną i interaktywną konferencję o edukacji przyszłości. Przekonają się Państwo, że ćwiczenia teatralne mogą świetnie współgrać z tablicą Mendelejewa, a prosta gra przestrzenna potrafi sprawić, że w klasie wywiąże się gorąca dyskusja o stanach skupienia. Porozmawiamy także o tym, jak sprawić, by polska szkoła stała się przyjazna uczniom o różnych potrzebach i kształciła na miarę XXI wieku.

Dla nauczycieli będzie to świetna okazja do poszerzenia swoich kompetencji zawodowych, co potwierdzi certyfikat.

Wstęp wolny!

Edukacja Przyszłości

KONFERENCJA NA RZECZ INNOWACYJNYCH METOD NAUCZANIA

 

Konferencja „Edukacja Przyszłości” to unikalna okazja do zderzenia wielu perspektyw: polskiej i europejskiej, artystycznej i naukowej, nauczycielskiej i dyrektorskiej… Dzięki temu będziemy mogli spojrzeć holistycznie na problemy dzisiejszej edukacji, poszukać wspólnie pomysłów na ich rozwiązanie, a może nawet nawiązać współprace na rzecz promowania nauczania wspierającego kreatywność, komunikację i współpracę w klasie.

Zaczniemy od gościnnego wykładu pani Urszuli Koss, naukowczyni, nauczycielki i popularyzatorki nauki. Potem nastąpi krótkie wprowadzenie w założenia europejskiego projektu I-STEM, dzięki któremu opracowaliśmy innowacyjne metody nauczania przedmiotów ścisłych technikami artystycznymi. Następnie przejdziemy do części interaktywnej o międzynarodowym charakterze, ponieważ trenerzy to nasi partnerzy z projektu. Poprowadzą oni dla Państwa demonstrację na żywo przykładowych ćwiczeń z czynnym udziałem publiczności. Popołudniowe warsztaty w mniejszych grupach będą kolejną okazją do wcielania się w uczniów i doświadczania nowych metod, a także do adaptowania ich do własnych celów pod okiem naszych trenerów. Na rozluźnienie zaproponujemy stand-up w temacie edukacji, a zwieńczeniem całej konferencji będzie panel dyskusyjny o tym, co nam wszystkim leży na sercu, czyli o przyszłości edukacji.

Co więcej, konferencja będzie miała swoją kontynuację w formie interaktywnej platformy wymiany wiedzy online stworzonej w ramach projektu, skąd nauczyciele będą mogli czerpać inspiracje i gotowe ćwiczenia, bo wprowadzać innowacje do swojej klasy.

Wierzymy mocno, że to wydarzenie przyczyni się do otworzenia w Polsce dyskusji o nauczaniu bardziej angażującym, inkluzywnym, wspierającym komunikację i współpracę uczniów.

 

Dla nauczycieli będzie możliwość uzyskania certyfikatu uczestnictwa w konferencji!

Konferencja jest zwieńczeniem naszego trzyletniego projektu erasmusowego I-STEM:

Kto skorzysta na udziale w konferencji?

Niezależnie od tego, czy zajmują się Państwo szkolnictwem tradycyjnym czy alternatywnym, czy pracują Państwo bezpośrednio z uczniami czy prowadzą badania na temat edukacji – ta konferencja jest dla Państwa!

Interaktywne wykłady i praktyczne warsztaty pomogą Państwu poznać nowe metody nauczania z perspektywy ucznia, panel dyskusyjny rzuci więcej światła na obecny stan polskiej szkoły, a cała konferencja będzie okazją do wymiany myśli i podjęcia wspólnych działań przez osoby działające na różnych polach tej samej dziedziny, jaką jest edukacja.

Nauczyciele i pedagodzy

Praktyczne warsztaty w ramach konferencji pozwolą Państwu na podniesienie kompetencji zawodowych, co potwierdzi certyfikat, a także będą inspiracją do pracy z uczniami w niecodzienny sposób.

Dyrektorzy szkół i osoby decyzyjne

Konferencja bedzie dla Państwa okazją do poznania nowych metod nauczania i stojących za nimi korzyści dla uczniów. Z kolei podczas panelu dyskusyjnego będą Państwo mogli wymienić opinie i przedyskutować możliwości realnego wprowadzania innowacji w dzisiejszych szkołach.

Edukatorzy i osoby związane z sektorem edukacji

Zyskają Państwo uniwersalne narzędzia do nauczania różnego rodzaju treści, poparte badaniami przeprowadzonymi w ramach naszego projektu. Dowiedzą się Państwo jakie zalety prezentują te metody i jak dokonywać ich własnej adaptacji.

Badacze uniwersyteccy z dziedziny edukacji

Będą Państwo mieli okazję w praktyczny i angażujący sposób zapoznać się z osiągnięciami i wnioskami naszego projektu, dzięki czemu zyskają Państwo nowy materiał do badań i nowy punkt naukowego odniesienia.

Prelegenci i trenerzy:

samanta zwolennik

Ewa Siemińska

dyrektorka Programu Nauczycielskiego i ekspertka ds. merytorycznych w Fundacji Zwolnieni z Teorii. Od lat działa w edukacji – prowadząc warsztaty, projekty, promując metodę projektu społecznego i inne włączające sposoby pracy z uczniami. Ma wieloletnie doświadczenie w pracy z uczniami, młodzieżą, nauczycielami i innymi osobami pracującymi z młodymi. Współtworzyła politykę młodzieżową m.st. Warszawy. Certyfikowana trenerka metody „drama-based pedagogy”. Autorka poradnika „Jak uczyć przez praktykę – czyli implementacja projektów społecznych w szkole”.
samanta zwolennik

Kamil Stachowiak 

wicedyrektor Szkoły w Chmurze, trener metody Biegun Marka Kamińskiego, szczęśliwy mąż i tata, pedagog z wykształcenia i powołania, dla którego nie ma sytuacji bez wyjścia. Prywatnie pasjonat historii średniowiecza. Od kilku lat mieszkający z Rodziną w lesie, w dużej bliskości natury z ogromną świadomością swojego miejsca i cudownego czasu na Ziemi.

Patrycja Górna 

kierownik działu edukacji Centrum Nauczania Domowego, nauczyciel, pedagog, glottodydaktyk. Od 7 lat związana z edukacją domową.
Pedagog i lider poszukujący nieustannie nowych wyzwań. Inicjatorka innowacyjnych rozwiązanych z wykorzystaniem TiK w edukacji. Zwolenniczka pozytywnego wzmacniania i kształtowania wewnętrznej motywacji u dzieci.
samanta zwolennik

Urszula Koss-Wierzbicka

Nauczycielka chemii w Bednarskiej Szkole Realnej
Nauczycielka chemii w Polsko-Francuskiej Szkole Podstawowej „La Fontaine”
Od 10 lat współpracuję z Centrum Nauki Kopernik – kiedyś jako animatorka, teraz jako trenerka warsztatów dla nauczycieli oraz autorka i redaktorka tekstów popularyzujących naukę.
samanta zwolennik

Dominika Lis

CEO i współzałożycielka Programu School of Life, psychoterapeutka, innowatorka społeczna, trenerka i autorka programów edukacyjno rozwojowych dla młodych ludzi i liderek w Polsce. Od ponad 5 lat współtworzy, prowadzi i nadzoruje programy wspierające młode osoby w
poszukiwaniu swojej drogi w życiu, budowaniu poczucia wartości, sprawczości i poczucia sensu. Przedsiębiorczyni i liderka. Uwielbia spędzać czas w otoczeniu natury i z ludźmi, fotografuje, gra na różnych instrumentach, śpiewa, ale ponad wszystko kocha tworzyć inicjatywy i momenty, które sprawiają, że życie ludzi zmienia się na lepsze.
samanta zwolennik

Udział w konferencji to świetna okazja by:

Doświadczyć innowacyjnych metod nauczania z perspektywy ucznia

Dzięki interaktywnym wykładom i praktycznym warsztatom w małych grupach, każdy z Państwa będzie mieć szansę wziąć udział w przykładowych ćwiczeniach.

Rozwinąć kompetencje zawodowe nauczyciela

Podczas konferencji zaprezentujemy metody nauczania, które są uniwersalne i gotowe do zastosowania w klasie bez dodatkowych pomocy szkolnych.

Będziemy też wystawiać certyfikaty potwierdzające uczestnictwo w szkoleniu.

Wymienić się opiniami z innymi osobami ze środowiska edukacyjnego

Konferencja zakłada stworzenie przestrzeni do wymiany myśli, opinii i doświadczeń związanych z edukacją tradycyjną i alternatywną, a także do dyskusji na temat przyszłości edukacji w Polsce i na świecie.

Nawiązać nowe kontakty w sektorze edukacji

Konferencja będzie także przestrzenią networkingową do nawiązania znajomości i podjęcia wspólnych działań przez osoby pracujące na różnych polach tej samej dziedziny, jaką jest edukacja.

Zainspirować się do działania na rzecz edukacji bardziej przyjaznej i nowoczesnej

Liczymy na to, że zaprezentowane przez nas innowacje oraz wspólna dyskusja zmotywują Państwa do rozwoju w nowym kierunku i do wprowadzania nieszablonowych rozwiązań, które wniosą w edukację świeżą energię i twórczą radość.

Zyskać uniwersalne narzędzia do nauczania różnych treści

Prezentowane podczas konferencji metody mają szerokie zastosowanie. Dowiedzą się Państwo, jaki jest ich potencjał i jak dokonywać ich własnej adaptacji.

PROGRAM KONFERENCJI:

09.30-10.00 | Rejestracja uczestników

10.00-10.15 | Otwarcie konferencji

10.15-11.00 | „Dlaczego warto zaciekawić uczniów przedmiotami ścisłymi?” – gościnny wykład Pani Urszuli Koss-Wierzbickej 

Urszula Koss – doktor nauk chemicznych, nauczycielka chemii, trenerka warsztatów dla nauczycieli w Centrum Nauki Kopernik oraz autorka i redaktorka tekstów popularyzujących naukę.

11.00-11.30 | O projekcie I-STEM [ENG]

11.30-11.45 | „Here we are” – krótki film animowany stworzony przez uczniów

11.45-12.00 | Wprowadzenie i rozgrzewka [ENG]

12.00-13.00 | Innowacyjne metody nauczania w praktyce [ENG] 

Caroline i Seamus z Gaiety School of Acting w Dublinie podniosą Państwa z krzeseł i zabiorą w świat kreatywnych i inkluzywnych technik teatralnych, które z powodzeniem można stosować do nauczania przedmiotów ścisłych.

13.00-14.00 | Lunch 

14.00-15.00 | Warsztaty z innowacyjnych technik nauczania

Popracujemy wspólnie nad adaptacją zaprezentowanych technik do treści nauczania, którymi Państwo się zajmują.

15.00-15.30 | Stand-up

Dla rozluźnienia popatrzymy z przymrużeniem oka na bolączki dzisiejszej edukacji.

15.30-16.10 | Panel dyskusyjny

Panel dyskusyjny z udziałem przedstawicieli środowiska edukacji alternatywnej w Polsce (Fundacja Zwolnieni z Teorii, Szkoła w Chmurze, Centrum Nauczania Domowego, School of Life). Porozmawiamy o wyzwaniach wprowadzania polskiej edukacji w XXI wiek.

16.10-16.20 | Zamknięcie konferencji + Networking

Wyjątkowa okazja do wymiany opinii i kontaktów przez osoby działające na różnych polach tej samej dziedziny, jaką jest edukacja

Jeśli po zapisie na wydarzenie będą Państwo musieli odwołać swoje uczestnictwo – prosimy o maila na [email protected] z informacją z możliwie jak największym wyprzedzeniem (przed dniem wydarzenia). Dziękujemy!

TRWAJĄCE ZAPISY:

Konferencja „Edukacja Przyszłości”:

Termin wydarzenia:

31 sierpnia 2023 r. (czwartek)
09:30 – 16:30

Miejsce wydarzenia:

Centrum Łowicka
Łowicka 21, 02-502 Warszawa

– WSTĘP WOLNY –

Są dostępne wolne miejsca

Edukacja zmienia się na naszych oczach, a jej przyszłość jest w naszych rękach.

„Edukacja przyszłości będzie się koncentrować na rozwijaniu umiejętności krytycznego myślenia, kreatywności i zdolności do rozwiązywania problemów, które są kluczowe dla sukcesu w dynamicznym i zmiennym świecie.”

Sir Ken Robinson