fbpx

Opis wydarzenia:Sokrates Cafe – Spotkania grupy dyskusyjnej

Udział bezpłatny | Obowiązują zapisy

  Warszawa

W tej grupie nie ma już miejsc - niedługo pojawią się nowe grupy!

W Varsztatovni ludzie są dla nas ogromną inspiracją – wierzymy, że możemy uczyć się od siebie i kształtować siebie nawzajem przez dialog oraz że nie da się przecenić wartości bycia wysłuchanym oraz dzielenia się swoimi doświadczeniami, perspektywą i wizją. Dlatego z przyjemnością zapraszamy na kolejny projekt społeczny realizowany w ramach Fundacji Varsztatovnia – koło dyskusyjne Sokrates Cafe!

Czym jest Sokrates Cafe? 

Idea Sokrates Cafe została stworzona i spopularyzowana przez amerykańskiego działacza Christophera Phillipsa – są to moderowane dyskusje oparte na zasadzie równego dialogu, wolności słowa i wzajemnym szacunku. Na Sokrates Cafe omawiamy tematy ważne i bieżące, od kwestii społecznych po filozofię, sztukę czy ekonomię. Wierzymy, że w dobie powszechnej radykalizacji, gdy efekt baniek informacyjnych dotyka pośrednio każdego z nas – dobrze jest móc wysłuchać poglądów innych i poznać odmienne perspektywy nawet wtedy gdy się z nimi nie zgadzamy.

Celem dyskusji nie jest przekonanie innych do swojej wizji ani posiadanie racji – chodzi przede wszystkim o to, by podzielić się swoją perspektywą oraz uczyć się od siebie nawzajem i poszerzać swoje horyzonty słuchając perspektyw innych.

Dla kogo jest wydarzenie? 

Spotkania grupy dyskusyjnej dedykujemy każdemu, kto chce poszerzyć swoje horyzonty, zaczerpnąć inspiracji od innych, poddać refleksji swoje przekonania i poznać ludzi o podobnych intencjach. W związku ze specyfiką grupy docelowej wydarzeń naszej Fundacji na wydarzeniu można spodziewać się w większości osób w widełkach wiekowych 20-28 lat.

____________________

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny – obowiązuje rejestracja na każde spotkanie przez poniższy formularz.

Sokrates Cafe - grafika

Aktualności dotyczące poszczególnych spotkań i więcej informacji znajdziesz na wydarzeniu FB.

Jeśli po zapisie na wydarzenie będziesz musiał(a) odwołać swoje uczestnictwo – prosimy o maila na [email protected] z informacją z możliwie jak największym wyprzedzeniem. Dzięki! <3

Nadchodzące spotkanie:

Termin spotkania:

28.05.2022 (sobota)
13:00 – 15:30

Miejsce spotkania:

Miejsce Akcji Paca
Michała Paca 40, Warszawa

W tej grupie nie ma już miejsc - niedługo pojawią się nowe grupy!

Wszelkie pytania prosimy śmiało kierować na mail: [email protected]

Jeśli chcesz być na bieżąco z naszymi aktualnościami, projektami, rekrutacjami i okresowymi promocjami – zachęcamy do dopisania się do newslettera na stronie kontaktu

Do zobaczenia! 🙂