fbpx

Opis zajęć:



Wakacyjne Warsztaty Pisania Kreatywnego
„Od pomysłu do historii”

Sierpień
Warszawa (zobacz też inne miasta)

Czym jest kreatywne pisanie? To takie może trochę „hipsterskie” określenie na umiejętność tworzenia ciekawych opowieści. To przede wszystkim przełamywanie schematów, uruchamianie tkwiącego w każdym z nas potencjału i uruchamianie wyobraźni, ale również nowa ścieżka wyrażania siebie, swojej wewnętrznej pasji i – dla niektórych – sposób na życie.

Nie każdy, kto uczy się kreatywnego pisania, zostanie pisarzem. Umiejętność ta przydaje się jednak w bardzo zaskakujących sytuacjach, np. podczas rozmowy o pracę. Są w życiu sytuacje, gdy musimy wystąpić publicznie i przemawiać do ludzi, a czasem po prostu chcemy kogoś porwać ciekawą wypowiedzią, zgrabnie przekształcając nasze myśli w słowa.
Na wakacyjnych zajęciach uczestnicy będą mieli szansę poznać podstawowe metody tworzenia historii, (trzy akty, sekwencje itp.), konstruowania bohaterów, tworzenia napięć i konfliktów oraz techniki zaplatania opowieści. Poznają także podstawy improwizacji i dowiedzą się, jak ją wykorzystywać do tworzenia historii.

Poruszymy też tematykę wydawania własnych dzieł oraz promowania ich ze strony autora. Dowiemy się też jak rozmawiać z wydawcami i 'pitchować’ nasze dzieła, tak, by ich zainteresowały.

Warsztaty będą też miejscem, gdzie będziemy mogli porozmawiać też o własnych pracach, poszukać inspiracji, oraz wymienić się wzajemnym feedbackiem, oraz otrzymać go od prowadzącego.

W obecnym wydaniu warsztatów istnieje możliwość wyboru terminu i prowadzącego – poniżej, w sekcji informacyjnej można przeczytać więcej o wszystkich grupach.

Umiejętności i relacje w pakiecie! 🙂

Prowadzący:


Krzysztof Usakiewicz

Absolwent Kolegium MISH UW, na co dzień nauczyciel języka polskiego w warszawskiej Bednarskiej Szkole Realnej. Szczególnie interesuje go literatura non-fiction. W 2015 roku za reportaż o rozgrywkach Etnoligi otrzymał II nagrodę w
międzynarodowym konkursie „Who gets carried away by Europe?”, rok później został laureatem IV edycji Stypendium
im. Leopolda Ungera. Ostatnio finalista konkursu „Warszawa w 100 słowach”. Swoje teksty publikował m.in. w
„Gazecie Wyborczej”, „Tygodniku Przegląd” oraz na portalu balkanistyka.org. Biegle opanował również język nowogrecki i bułgarski.

 Zdjęcia warsztatowe:

Gdzie i kiedy odbywają się spotkania?

Warsztaty odbywają się w Centrum Szkoleniowym FRR – Wita Stwosza 32/5 o godzinie 17:00 od 20.08.19. 

Kurs składa się z 6 zajęć, 3 razy w tygodniu.
Pojedyncze zajęcia trwają 2 godziny.

Warsztaty będą odbywać się w dniach:
20.08.2019 wtorek
22.08.2019 czwartek
23.08.2019 piątek
27.08.2019 wtorek
29.08.2019 czwartek
30.08.2019 piątek

Ile osób liczy grupa i jakie są przedziały wiekowe?

Grupa liczy do 12 osób i jest przeznaczona dla dorosłych (bez górnej granicy wieku)

Jeżeli jesteś poniżej grupy wiekowej, ale wiesz, ze odnajdziesz się na warsztatach ze starszą grupą – również zapraszamy!

Zapisy zamknięte!

Niestety na te warsztaty zapisy zostały zakończone.
Zapraszamy do rzucenia okiem na wakacyjne warsztaty – na pewno znajdziesz tam coś dla siebie!

Wszelkie pytania prosimy śmiało kierować na mail: [email protected],   lub na nasz numer: 6666 444 05

Jeśli chcesz być na bieżąco z naszymi aktualnościami, projektami, rekrutacjami i okresowymi promocjami – zachęcamy do dopisania się do newslettera na stronie kontaktu

Do zobaczenia na zajęciach! 🙂