fbpx
Opis zajęć:Warsztaty teatralne i inne szaleństwa
Grupa teatralna (młodzież / dorośli)

2 grupy wiekowe
Luty 2019 – Warszawa

Na tej stronie trwają zapisy do grupy teatralnej dla dorosłych – zapisy do grupy młodzieżowej zostały zakończone
Na warsztatach teatralnych stawiamy przede wszystkim na dobrą zabawę, bo wierzymy że to właśnie ona otwiera nas na spontaniczne działania i zachęca do poszukiwania własnej autentyczności i nowych form ekspresji.

We wspólnej pracy warsztatowej wykorzystamy całą gamę narzędzi – będziemy tworzyć z improwizacją, oraz skupimy się na pracy z partnerem scenicznym. Wspólnie stawimy czoło tremie, oraz popracujemy z własnymi emocjami, ucząc się wykorzystywać je na własną korzyść. Praca z etiudami nauczy nas opowiadania historii grą aktorską, zaś ćwiczenia teatralne otworzą nas na świat i dadzą nową perspektywę

Na warsztatach nie oceniamy się, a staramy nawzajem ulepszać. Lubimy iść za impulsem, oraz szukać własnej autentyczności.

W lutym 2019 mamy zaszczyt zaprosić Was na kolejną edycję warsztatów teatralnych – zamieszanych w to będzie aż trzech prowadzących, oraz 3 zupełnie różne grupy warsztatowe. Z wielką niecierpliwością wyczekujemy, by zobaczyć co tym razem uda nam się stworzyć, jakie znajomości zawrzeć, oraz co znajdziemy w meandrach własnego jestestwa.

Istnieje możliwość późniejszej kontynuacji

Warsztaty w lutym odbywają się w dwóch różnych formach:
Młodzieżowa grupa teatralna
Prowadzi Monika Martin. Zajęcia, w grupie teatralnej przeznaczone są dla wybranych osób, które przejawiają predyspozycje aktorskie. Warsztaty prowadzę w oparciu o ćwiczenia z różnych technik aktorskich, selekcjonując i dostosowując je do możliwości i potrzeb uczestników. Ważne jest dla nas to, aby uczniowie biorący udział w warsztatach, poza nabyciem umiejętności aktorskich, rozwijali umiejętności interpersonalne, potrafili współpracować w grupie, byli wrażliwi na potrzeby innych oraz podwyższali poziom samooceny i samoakceptacji.

Pełny opis warsztatów, oraz rozpiskę tematyczną zajęć znajdziesz tutaj.

Grupa teatralna dla studentów i dorosłych
Prowadzi Bartek Gola. Warsztaty dedykowane osobom dorosłym. Podczas zajęć zapoznamy się techniką improwizacji teatralnej, która pozwoli nam uwolnić spontaniczność i twórcze myślenie. Przejdziemy przez szereg ćwiczeń, które pobudzą naszą kreatywność. Nauczymy się lokalizować i pogłębiać emocje, które są niezbędne w pracy aktora. Uczestnicy będą mieli okazję pokonać swoje ograniczenia i wyjść ze strefy komfortu. Poświęcimy czas na prawidłową emisję głosu i ćwiczenia dykcyjne. 

Pełny opis warsztatów, oraz rozpiskę tematyczną zajęć znajdziesz tutaj.

Prowadzący:


 

Monika Martin

 

Podczas studiów aktorskich debiutowała na deskach Teatru im. Stefana Jaracza w Olsztynie, jednak ze sceną jest związana od szóstego roku życia. Kiedyś zawodowa tancerka, dziś aktorka, choreograf i pedagog.

Aktualnie związana z Kabaretem literackim Mucha nie siada. Pojawia się w reklamach telewizyjnych i serialach. Prowadzi liczne warsztaty, lekcje teatralne, reżyseruje spektakle młodzieżowe oraz zasiada w jury konkursów i przeglądów teatralnych. ,,Z powołania jestem belfrem. Obserwowanie i czynne uczestnictwo w twórczym i osobistym rozwoju drugiego człowieka daje mi coś więcej, ogromną satysfakcję i sens.”

Bartek Gola

 

Absolwent Państwowej Wyższej Szkoły teatralnej we Wrocławiu, absolwent Laboratorium Meisnera w Warszawie. Na co dzień pracuje jako aktor, reżyser i instruktor aktorstwa. Jako acting level performance nadzoruje sekcję aktorską i współtworzy spektakle w Broadway Musical School.

Można go zobaczyć w teledyskach, reklamach, kampaniach społecznościowych, filmach i serialach, film krótkometrażowy „Cisza” w reż. Iwony Bieleckiej, w którym zagrał główną rolę razem z Ewą Kasprzyk został wielokrotnie nagrodzony na 48 Hour Film Project Poland.

Jako reżyser tworzy autorskie projekty teatralne i realizuje koncerty. W 2018 roku, wraz z premierą sztuki “Don Juan”, powołał do życia grupę Teatr Południe.

 

 Zdjęcia warsztatowe:

Gdzie i kiedy odbywają się spotkania?

Warsztaty odbywają się w następujących terminach:

– Grupa teatralna dla młodzieży spotyka się w środy o godz. 16:00 od 20 lutego w

– Grupa teatralna dla dorosłych spotyka się w środy o 17:00 od 27 lutego

Obie grupy spotykają się  Akademii Tańca Tomasza Potockiego na Wolności 2A w Warszawie

Semestr warsztatów teatralnych składa się z 12 zajęć. Pojedyncze próby trwają po 2 godziny.

Ile osób liczy grupa i jakie są przedziały wiekowe?

Grupa liczy ok. 16 osób

Jeżeli jesteś poniżej lub powyżej grupy wiekowej, ale wiesz, ze odnajdziesz się na warsztatach – również zapraszamy!

Jak się zapisać?

 

Decyduje kolejność zgłoszeń. Zapisać można się:

 Przez formularz zapisu na tej stronie.

 Mailowo – zapisy@varsztatovnia.pl – w tytule imię i nazwisko uczestnika i kod warsztatów “V4-12″(wymaga potwierdzenia z naszej strony).

 Telefonicznie – na numer 6666 444 05

 

W treści zgłoszenia prosimy o podanie imienia, nazwiska i wieku uczestnika oraz telefonu kontaktowego.

Mile widziana, ale nieobowiązkowa, jest informacja o dotychczasowych ewentualnych doświadczeniach pisarskich zapisujących się osób 🙂

Zapisz się na warsztaty!

Po wypełnieniu formularza wyślemy Ci potwierdzenie zapisu
Zapisuję się z kimś


Pamiętaj, że druga osoba też musi wypełnić formularz zapisowy!

Zapisy na grupę młodzieżową zostały zakończone - ten formularz dotyczy zapisu do Grupy Teatralnej dla Dorosłych

Zgłoszenie rezerwuje stałe miejsce w grupie warsztatowej pod warunkiem płatności do 3 dni roboczych od zapisu (cena i dane płatności na tej stronie oraz w mailu potwierdzającym)
.Płatności

Opłaty wnoszone są semestralnie. Istnieje możliwość płacenia w ratach.

 


Warsztaty teatralne (gr. młodzieżowa i dorosła):

 

OPŁATA JEDNORAZOWA ZA KURS– 550zł *
(640zł po 20 lutego)

RATY 2 x 305zł *
(2x 345 po 20 lutego)


*W przypadku zapisu w parach obowiązuje zniżka 10% dla obu osób.

 

Spotkania odbywają się raz na tydzień. Kurs obejmuje 12 spotkań (13 + spektakl w przypadku grupy spektaklowej).

 

Terminy wnoszenia opłat:

Płatności za warsztaty odbywają się z góry. W przypadku płatności w ratach – druga do szóstego spotkania. Pierwsza wpłata rezerwuje miejsce w grupie.

Pełną kwotę lub pierwszą ratę należy wpłacić na konto Fundacji najpóźniej na drugich zajęciach – jednak stałe miejsce w grupie rezerwuje dopiero opłacenie pierwszej raty lub całości kwoty, dlatego polecamy zająć miejsce z wyprzedzeniem.

 

Uwaga! Jeżeli warsztaty Ci się nie spodobają możesz odebrać wpłaconą kwotę do 5 dni po pierwszych warsztatach bez podawania powodu.

Dane do przelewu:

 


Fundacja SWAP
ul. Kwitnąca 5/45
01- 926 Warszawa
mBank
09 1140 2004 0000 3302 7787 3141

(W tytule przelewu kod warsztatów “V4-12” oraz Imię i nazwisko uczestnika)

Wszelkie pytania prosimy śmiało kierować na mail: zapisy@varsztatovnia.pl,   lub na nasz numer: 6666 444 05