fbpx

Opis zajęć:Warsztaty wokalne zakończone koncertem

“Rozśpiewaj się na świat”

Warszawa – Marzec 2019
wtorki 18:00
Od 5 marca

Kolejna tura warsztatów wokalnych z jest dedykowana dla osób początkujących oraz średnio-zaawansowanych. Podczas 12 spotkań zgłębimy  podstawy śpiewu, oddechu, budowy aparatu głosowego i rezonatorów, a także zajmiemy się indywidualną interpretacją kreatywną w utworach.

Grupowe zajęcia wokalne dają możliwość nauki pracy w zespole. Zajęcia obejmować będą pracę nad techniką wokalną: emisją głosu, dykcją, prawidłowym oddechem, interpretacją tekstu oraz pracę nad ruchem scenicznym. Uczestnicy będą mieli okazję rozwijać słuch harmoniczny podczas śpiewu w wielogłosie, a także nauczyć się pracy z mikrofonem. Będziemy korzystać z szeregu technik wokalnych, np: mix, curbing, twang, belcanto. Oprócz tego zastosujemy zabawy i gry teatralno – wokalne, które wyzwalają mnóstwo pozytywnej energii, otwierają i świetnie integrują grupę.

Praca na próbach jest intensywna, dynamiczna, z dużym naciskiem na odkrycie w uczestnikach swojego unikatowego brzmienia ,wyrobienie swobody w używaniu własnego głosu i osiągnięcie prawidłowej emisji. Ćwiczenia odbywają się w pełnej grupie, z podziałem na mniejsze zespoły, i indywidualnie – są one na bieżąco dostosowywane do rozwoju uczestników, ich silnych stron i tych, nad którymi należy popracować.

Ze wszystkich solowych utworów stworzymy magnum opus naszych zajęć, w którym, wykorzystując duety, utwory solowe i tercety, wystąpimy przed publicznością w formie koncertu wieńczącego naszą pracę. Jeśli nigdy wcześniej nie występowałeś, lub nie masz w tym dużego doświadczenia – bez obaw – podołamy temu wyzwaniu!

Istnieje możliwość kontynuacji 🙂

 Zdjęcia z poprzednich warsztatów:

Prowadzący:


 

Dominik Opaliński

Dominik Opaliński – bas-baryton, absolwent Wydziału Wokalno-Aktorskiego Akademii Muzycznej im. F. Nowowiejskiego w Bydgoszczy (studia licencjackie) oraz Uniwersytetu Muzycznego im. F.Chopina w Warszawie (studia magisterskie).

Na scenie zadebiutował jeszcze jako student w operze Lo Speziale J. Haydna podczas III Operowego Forum Młodych (Opera Nova, Bydgoszcz 2011). Ponadto wcielał się w role w operach takich twórców jak: G.F.Haendel, G.Paisiello, W.A.Mozart, G.Rossini, G. Puccini, R.Wagner, M.Nymann. W 2016 roku powierzono mu rolę Bourdera w operze Ubu Rex K.Pendereckiego (Opera Śląska, Bytom). Premiera została okrzyknięta najlepszą z dotychczasowych realizacji tego tytułu.

Współpracuje Filharmonią Śląską, Filharmonią Warmińsko – Mazurską, Operą Śląską, Operą Wrocławską. Brał udział w w licznych festiwalach m.in.: Bydgoski Festiwal Operowy, Bydgoski Festiwal Muzyczny, Opera Rara w Krakowie, Festiwal Oper Współczesnych we Wrocławiu.

Gdzie i kiedy odbywają się próby?

Warsztaty wokalne odbywają się we wtorki o 18:00. Semestr obejmuje 12 zajęć + koncert.

Spotkania odbywają się co tydzień w sali Studia nagrań Rimbi Rimbi na Grochowskiej 301/305 w Warszawie. Pierwsze spotkanie odbywa się 5 marca 2019.

Pojedyncze warsztaty trwają 2 godziny.

Ile osób liczy grupa i jakie są przedziały wiekowe?

Grupa liczy do 15 osób i jest przeznaczona dla osób w przedziale wiekowym 20-30 lat – Jeśli jednak wiesz, że odnajdziesz się w grupie będąc poniżej lub powyżej przedziału wiekowego – również zapraszamy!

Warsztat jest dedykowany osobom początkującym oraz średnio-zaawansowanym.

Jak się zapisać?

 

Decyduje kolejność zgłoszeń. Zapisać można się:

 Przez formularz zapisu na tej stronie.

 Mailowo – zapisy@varsztatovnia.pl – w tytule imię i nazwisko uczestnika i kod warsztatów “V4-17″(wymaga potwierdzenia z naszej strony).

 Telefonicznie – na numer 6666 444 05

 

W treści zgłoszenia prosimy o podanie imienia, nazwiska i daty urodzenia uczestnika oraz telefonu kontaktowego.

Mile widziana, ale nieobowiązkowa, jest informacja o dotychczasowych ewentualnych doświadczeniach wokalnych zapisujących się osób 🙂

Zapisz się na warsztaty!

Po wypełnieniu formularza wyślemy Ci potwierdzenie zapisu
Zapisuję się z kimś


Zgłoszenie rezerwuje stałe miejsce w grupie warsztatowej pod warunkiem płatności do 3 dni roboczych od zapisu (cena i dane płatności na tej stronie i w mailu potwierdzającym)
.Płatności

Opłaty wnoszone są semestralnie. Istnieje możliwość płacenia w ratach.

OPŁATA JEDNORAZOWA ZA KURS– 550zł*
(640zł po 25 marca)

RATY 2 x 320zł*
(2 x 360zł po 25 marca)

*przy zapisie w grupie 2 i więcej osób obowiązuje zniżka 10% dla każdego uczestnika

 

Spotkania odbywają się raz na tydzień. Kurs obejmuje 12 spotkań + koncert.

 

Terminy wnoszenia opłat:

Płatności za warsztaty odbywają się z góry. W przypadku płatności w ratach – druga rata przed szóstym spotkaniem. Pierwsza wpłata rezerwuje miejsce w grupie.

Pełną kwotę lub pierwszą ratę należy wpłacić na konto Fundacji przed rozpoczęciem zajęć – stałe miejsce w grupie rezerwuje opłacenie pierwszej raty lub całości kwoty.

 

Uwaga! Jeżeli warsztaty Ci się nie spodobają możesz odebrać wpłaconą kwotę do 5 dni po pierwszych warsztatach bez podawania powodu.

Dane do przelewu:

 


Fundacja SWAP
ul. Kwitnąca 5/45
01- 926 Warszawa
mBank
09 1140 2004 0000 3302 7787 3141

(W tytule przelewu kod warsztatów “V4-17” oraz Imię i nazwisko uczestnika)

Wszelkie pytania prosimy kierować na mail: zapisy@varsztatovnia.pl, lub na nasz numer: 6666 444 05

Do zobaczenia na zajęciach!