fbpx

Opis zajęć:Warsztaty wokalno – aktorskie
Emisja głosu oraz podstawy wokalu

 

 

Mówi się, że śpiew to przedłużenie mowy oraz  fonacja. Naszym zdaniem muzyka to emocje, wyrażanie uczuć oraz kreacja wokalna i aktorska. Wierzymy, że podstawą śpiewu jest wyrażanie siebie i właśnie przez nie podejść do nauki ćwiczenia głosu.

 

Warsztaty wokalne dedykowane dla osób początkujących oraz średnio zaawansowanych. Podczas 12 spotkań zagłębimy się w podstawy oddechu, budowy ciała, rezonatorów, prawidłowego wydobycia dźwięku, czystości głosu. Na zajęciach zagłębimy się w tajniki śpiewu rozrywkowego oraz poruszymy tematykę operowego. Dowiemy się też, jak łatwo można wzmocnić swój falset.. Oprócz tego zastosujemy zabawy i gry teatralno – wokalne, które wyzwalają mnóstwo pozytywnej energii, otwierają i świetnie integrują grupę.

 

Praca na próbach jest intensywna, dynamiczna, z dużym naciskiem na odkrycie w uczestnikach swojego unikatowego brzmienia ,wyrobienie swobody w używaniu własnego głosu i osiągnięcie czystości jego emisji. Ćwiczymy w grupach i indywidualnie – poziom grupy dostosowuje się do uczestników.

 

Ze wszystkich solowych utworów stworzymy jedną przeplatającą się historię oplecioną dźwiękami oraz kreacją aktorską wykorzystując duety, utwory solowe, tercety. – Kurs kończy wystąpienie całej grupy w spektaklu w formie musicalowej.

Prowadząca:Klaudia Duda

Jest absolwentką Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. w Kielcach .

W 2014 roku uzyskała dyplom licencjacki w Akademii Muzycznej im. F. Nowowiejskiego w Bydgoszczy na wydziale Wokalno – Aktorskim. W 2014 r podczas XX Międzynarodowego Festiwalu im. Krystyny Jamroz w Busku Zdroju otrzymała nagrodę im. Konstantego Miodowicza za „Najlepszy Debiut Festiwalu”.

Studia magisterskie ukończyła w Akademii Muzycznej w Krakowie w klasie śpiewu dr. hab. Katarzyny Oleś-Blacha.

Debiutowała partią Serpiny w op. La serva padrona G.B. Pergolesiego w Małopolskim Ogrodzie sztuki w reżyserii Przemysława Klonowskiego. Ponadto, wzięła udział w licznych koncertach na terenie woj. świętokrzyskiego, kujawsko-pomorskiego oraz małopolskiego. Swój warsztat wokalny oraz aktorski doskonaliła na kursach mistrzowskich prowadzonych przez Piotra Bednarskiego, Helenę Łazarską, Urszulę Kryger (Letnia Akademii Muzyki Łódź 2013 r), Agnieszkę Piass, Krzysztofa Bednarka oraz kursach aktorskich prowadzonych przez Waldemara Obłozę, Katarzynę Zielińską reżysera Łukasza Zaleskiego jak również w warsztatach Filmowych reżysera Leszka Dawida. Działalność artystyczną prowadzi również jako aktor biorąc udział w reklamowych i filmowych produkcjach. Zajmuje się również dubbingiem oraz prowadzeniem warsztatów jak i zajęć indywidualnych – wokalnych, aktorskich dla dzieci, młodzieży oraz dorosłych.

 

Gdzie i kiedy odbywają się próby?

Spotkania odbywają się co tydzień w sali prób Recostudio, Aleja Jana Chrystiana Szucha 8 w Warszawie, w każdy poniedziałek przez 12 tygodni.

Pierwsze zajęcia odbywają się 24 września o 16:00.

Pojedyncze warsztaty trwają 2 godziny.

Ile osób liczy grupa i jakie są przedziały wiekowe?

Grupa liczy do 10 osób i jest przeznaczona dla osób w przedziale wiekowym 20-30 lat – Jeśli jednak wiesz, że odnajdziesz się w grupie będąc poniżej lub powyżej przedziału wiekowego – również zapraszamy!

Zapisy zamknięte!

Jeśli interesują cię podobne warsztaty i nie chcesz przegapić podobnych – serdecznie zapraszamy do wpisania się do Newslettera Varsztatovni – w ten sposób nic Cię nie ominie, oraz trafisz na specjalne oferty i zniżki newsletterowe 🙂  Treść newsletterów dopasowujemy do miast 🙂


  Chcę być informowany_a o nowo otwartych grupach wybranych warsztatów w moim mieście

  Warsztaty wokalne i muzyczneWarsztaty teatralne / impro / performatywneWarsztaty ruchowe / taneczneWarsztaty kreatywne / manualne / pisarskieWarsztaty rozwojowe / terapeutyczneWszystkie warsztaty

  PolskiAngielskiUkraińskiRosyjski
  Zapraszamy też do rzucenia okiem na pozostałe warsztaty – na pewno znajdziesz tam coś dla siebie!

  Wszelkie pytania prosimy śmiało kierować na mail: [email protected],  lub na nasz numer: 6666 444 05

  Do zobaczenia na zajęciach!