fbpx
Opis zajęć:

Świadomość ciała

Znajdź kontakt z samym sobą!

Wrocław (zobacz też inne warsztaty)

p

Dokup dowolne warsztaty w pakiecie do poniższych zajęć! Po zapisie na te warsztaty otrzymasz na maila zniżkę 15% do wykorzystania przez 2 tygodnie na drugie.

Są dostępne wolne miejsca

Zapraszamy na Świadomość ciała w ruchu! Dzięki tym zajęciom możesz liczyć na pogłębienie kontaktu z samym sobą, polepszenia samopoczucia, obniżenia poziomu stresu, rozpoznaje blokad w ciele na różnych poziomach funkcjonowania oraz rozwijanie umiejętności świadomego doświadczania siebie i ciała. Warsztaty zostały opracowane przez Katarzynę Polińską.

Czym jest warsztat Świadomość ciała

Na naszych zajęciach będziemy wykonywać różnorodne ćwiczenia ruchowe, podczas których postaramy się przenieść swoją uwagę z umysłu do ciała. Będziemy obserwować co się z nami dzieje podczas tych ćwiczeń i uczyć się odczuwania swojego ciała. Będzie również przestrzeń do omówienia tych doświadczeń w bezpiecznej atmosferze. Praktykowanie świadomości ciała to głównie ćwiczenia fizyczne, ale już po pierwszych zajęciach zobaczysz jak pozytywnie wpłyną one na Twoje samopoczucie – nie tylko rozluźnią ciało i uspokoją gonitwę myśli, ale mogą też podnieść nastrój oraz dodać energii i chęci do działania. Warsztat ten powstał głównie na bazie moich teatralnych i pantomimicznych doświadczeń, a także zainteresowania rozwojem osobistym. Zagłębiając się w tematykę pracy z ciałem aktora, odkryłam pantomimę, animację kultury i choreoterapię, dzięki czemu poznałam na własnej skórze, czym jest świadomość ciała i jak wiele korzyści z jej praktykowania przekłada się na codzienne funkcjonowanie. Zgłębiałam ten temat praktykując różne formy ruchu, a także pisząc pracę dyplomową na temat: “Pantomima jako narzędzie służące rozwijaniu świadomości ciała na podstawie autorskiego warsztatu Obudź swoje ciało

Co będziemy robić na warsztatach?

  • ćwiczenia z zakresu teatru ruchu (pobudzenie ekspresji ruchowej, próba “myślenia ciałem” i praca z partnerem)

  • ćwiczenia z zakresu pantomimy (praca nad izolacją części ciała, koordynacją ruchową i koncentracją)

  • ćwiczenia z metody Ruchu Rozwijającego Weroniki Sherborne

  • ćwiczenia na balans, równowagę i koncentrację

  • ćwiczenia na świadome napięcie i rozluźnienie ciała

  • ćwiczenia w kontakcie z podłogą

  • ćwiczenia na ruch spontaniczny

  • elementy gier i zabaw ruchowych

  • relaksacja, automasaż i praca z oddechem

 

 

teatr wakacyjny.

Jak przygotować się na zajęcia? 

Uczestnicy powinni być w wygodnym stroju typu legginsy, spodnie dresowe lub spodenki oraz koszulka. Będziemy ćwiczyć w skarpetkach / na boso, bez butów. Warto wziąć butelkę wody.

Dla kogo jest warsztat?

Dla każdego, kto chce odciąć się na chwilę od bombardujących nas bodźców i całkowicie skupić się na tym, co odczuwamy wewnątrz. Mamy nadzieję, że będzie to dla Was naturalny i piękny proces samopoznania 🙂 

Katarzyna Polińska

Animatorka kultury i aktorka. Prowadzi warsztaty z teatru ruchu, świadomości ciała i pantomimy. Łączy teatr i ruch, by działać animacyjnie – ożywiać, otwierać, zachęcać do eksploracji i rozwoju na wielu płaszczyznach.

„Praca z ludźmi przynosi mi ogromną satysfakcję i poczucie sensu. Teatr od zawsze był mi bliski, a swoją przygodę z aktorstwem rozpoczęłam w wieku 10 lat. Jednak rozwijając się w tym kierunku, czułam coraz większy niedosyt i wciąż czegoś mi brakowało. Dopiero, gdy odkryłam pantomimę, okazało się, że to ruch oraz świadoma praca z ciałem są moją pasją. Ruch w prawdziwym kontakcie z ciałem, emocjami, w uważności na siebie oraz w towarzystwie innych osób może dostarczyć wiele korzyści dla zdrowia i dobrego samopoczucia. Zauważyłam też, że ruch to najprostsza droga do zbudowania więzi – zarówno z sobą samym, jak i z drugim człowiekiem.”

Ukończyła specjalizację pantomimiczną w Policealnym Studium Animatorów Kultury “SKIBA” we Wrocławiu oraz kurs choreoterapii. Jako aktorka współpracowała m.in. z Ach! Teatrem, Teatrem na Walizkach i Teatrem Arka. Od trzech lat reżyseruje spektakle ruchowe w grupach teatralnych, które prowadzi.

 

 Zdjęcia warsztatowe:

TRWAJĄCE ZAPISY:

Grupa 'Picea’

Start zajęć:
18 kwietnia 2023

Dni spotkań:
Wtorki; 18:00 – 19:30

Grupa wiekowa:
Dorośli

Miejsce spotkań:          Kontury Kultury 

ul. Kazimierza Jagiellończyka 10A

Cykl obejmuje 10 zajęć. Spotkania nie odbywają się w dni ustawowo wolne od pracy. Grupa przeznaczona jest dla osób dorosłych. Każde zajęcia trwają 1,5 godziny. Grupę prowadzi Katarzyna Polińska.

Szczegóły grup

Grupy liczą do 16 osób i są przeznaczone dla osób dorosłych.

Jeżeli jesteś poniżej grupy wiekowej, ale wiesz, ze odnajdziesz się na warsztatach – również zapraszamy!

Grupy noszą unikalne nazwy, by łatwiej je było rozróżniać. Możesz użyć ich, by spytać nas o ich szczegóły.

Żeby sprawdzić dokładne terminy zajęć zajrzyj do kalendarza warsztatów szukając po nazwie grupy 🙂

Jeśli te terminy Ci nie odpowiadają, możesz włączyć powiadomienie o nowych grupach. Dostaniesz maila maila, gdy otworzy się kolejna grupa. 🙂

Płatności i zniżki

Płatności można dokonać przelewem bankowym lub kartą kredytową. Istnieje możliwość płatności w ratach.

 

OPŁATA JEDNORAZOWA ZA KURS:

700,00 

lub płatność w 3 ratach

Najniższa cena z ostatnich 30 dni: 700 zł

Cena niedługo wzrośnie!  

*Jeśli byłeś już na zajęciach lub zapisujesz się w grupie dwóch lub więcej osób – obowiązuje zniżka 10% (dla każdego uczestnika w grupie).

Uwaga! Jeżeli warsztaty Ci się nie spodobają możesz odebrać wpłaconą kwotę do 2 dni po pierwszych warsztatach bez podawania powodu.

 

Obowiązuje płatność kwoty wpisowej lub pierwszej raty przed pierwszymi zajęciami. Wpłata rezerwuje miejsce w grupie.

Zapisy

Na warsztaty można zapisać się przez formularz zapisowy poniżej. Decyduje kolejność zgłoszeń.

Jeśli chcesz zająć miejsce na zajęciach przed dokonaniem opłaty, możemy je dla Ciebie przetrzymać - daj nam znać telefonicznie na 780 122 376!

 

Zapisz się na warsztaty!

Jeśli widzisz to pole, oznacza to, że są jeszcze wolne miejsca w grupie! Kliknij "zapisz się" - przekierujemy Cię do formularza zapisowego, gdzie będziesz mógł zająć miejsce warsztatowe.

Jeśli na tej stronie jest dostępna więcej niż jedna grupa poniżej możesz wybrać do której chcesz się zapisać - jeśli dostępna jest tylko jedna - przechodząc dalej zapisujesz się do niej.

Są dostępne wolne miejsca

Wszelkie pytania prosimy śmiało kierować na mail: [email protected], lub na nasz numer: 6666 444 05

Jeśli chcesz być na bieżąco z naszymi aktualnościami, projektami, rekrutacjami i okresowymi promocjami – zachęcamy do dopisania się do newslettera na stronie kontaktu

Do zobaczenia na zajęciach! 🙂