fbpx

Wakacje coraz bliżej, a co za tym idzie wakacyjne wyjazdy. Dodatkowo obostrzenia są coraz łagodniejsze, więc po przerwie wyczekiwany sezon na festiwale powraca! Jednak które wydarzenia w tym roku się odbędą i na co warto pojechać? Sprawdźcie 5 naszych propozycji!

1. Open’er Park

Wszystkim fanom Open’er Festiwal składamy kondolencje. Sami ubolewamy, że to już drugi rok bez tak barwnego muzycznie i programowo festiwalu. Organizatorzy jednak nie dali za wygraną wirusowi i stworzyli alternatywę, która powinna przypaść Wam do gustu. Jest nim Open’er Park, czyli muzyka, kino, teatr, sztuki wizualne, specjalnie przygotowana strefa parkowa, plaża i wiele innych aktywności! Na scenie będziecie mogli zobaczyć m.in. Brodkę, The Dumplings, Quebonafide, Kwiat Jabłoni, Kamp! czy Rosalie! Co wyróżnia ten festiwal spośród innych? Fakt, że trwa on od 29 czerwca do 2 lipca. Bilety na poszczególny koncerty możecie kupić na oficjalnej stronie Open’era.

2. Fest Festival

To chyba jedyny taki duży festiwal z ogromną liczbą zagranicznych gwiazd w tym roku. Dodatkowo Fest jest niesamowity pod względem wizualnym – drzewa ozdobione kolorowymi szarfami, hamaki, bańki mydlane, sofy z widokiem na jezioro i dodatkowe atrakcje  takie jak wake park, czy shisha to świetna propozycja dla tych, co przyjeżdżają na koncerty nie tylko dla artystów. Jeżeli brakuje Wam 4-dniowych festiwali, gdzie na chwilę możecie zniknąć i zanurzyć się w świecie muzyki i rozrywki, to to jest pozycja, którą koniecznie musicie odwiedzić. Uwaga! Festiwal jest dostępny jedynie dla osób zaszczepionych. Na scenie wystąpią m.in. Aurora, Daria Zawiałow, boy pablo, Fisher, Kungs, The Blaze, Nothing But Thieves, Princess Nokia, czy Ofenbach. Widzimy się 11-14 sierpnia!

3. Slot Art Festival

Coś zupełnie innego niż dwie pierwsze propozycje. Slot to niezwykłe wydarzenie odbywające się na terenie jednego z największych w Europie kompleksów pałacowo-klasztornych w Lubiążu. Cały obiekt jest dwa i pół razy większy od krakowskiego Wawelu i mieści w sobie aż 300 pomieszczeń! Architektura Pałacu buduje niesamowity, idealny na potrzebę wydarzenia klimat. Ale co można robić na Slocie? Odpowiedź brzmi – czego nie można! To jeden z największych festiwali kultury alternatywnej w Polsce, który w ciągu pięciu dni daje możliwość brania udziału w dziesiątkach warsztatów, koncertów, imprez, projekcji filmowych i wiele więcej. Dodatkowo Slot posiada niesamowitą atmosferę przepełnioną ludźmi z pasją i otwartością na świat. Gwarantujemy – z tego festiwalu wrócicie nie tylko z bagażem artystycznych doświadczeń, ale i nowymi znajomościami. 

4. Festiwal Wibracje

Ten festiwal jak żaden inny zbliży Was do natury i do samych siebie. To największe w Polsce wydarzenie dotyczące dbania o siebie, ekologii, zrównoważonego rozwoju, życia w harmonii i zdrowiu ze sobą i otaczającym światem. Festiwal Wibracje to społeczność ciepłych, życzliwych i otwartych ludzi, którzy tworzą unikatową atmosferę tego wydarzenia. A co w programie? Wykłady, warsztaty, ogniska, joga i wiele więcej! Festiwal rusza 21 lipca i kończy się 25. To co, jedziemy?

5. Festiwal Nowe Horyzonty

To teraz coś dla fanów filmów. Poświęcimy chwilę dla jednego z najbardziej rozpoznawalnych festiwali kina artystycznego. Nowe Horyzonty to festiwal wizjonerów kina, artystów bezkompromisowych, którzy mają odwagę iść obraną przez siebie drogą wbrew panującym modom i opowiadać o rzeczach najważniejszych swoim niepowtarzalnym językiem. Spośród setek filmów pokazywanych co roku na światowych festiwalach oraz wśród tych nadsyłanych do selekcji, wybierane są te, które za sprawą swojej niezwykłej formy i siły ekspresji, nie pozwalają o sobie zapomnieć. Jeżeli kochacie nietuzinkowe kino i chcecie poznać więcej filmów z tej niezależnej półki – koniecznie przyjeżdżajcie do Wrocławia w dniach 12-22 sierpnia.

Mamy nadzieję, że pomogliśmy Wam poznać lub zdecydować się na któryś z festiwali w tym roku. Mamy też nadzieję, że zobaczymy się na miejscu, bo sami planujemy pojawić się na kilku z wyżej wymienionych wydarzeń. Tak więc do zobaczenia!