fbpx

Są wśród nas niezwykle utalentowane osoby – znakomici pisarze, wokaliści czy instrumentaliści. Gdy jednak zada się im pytanie, dlaczego nie chcą rozwijać swojej pasji, najczęstszym stwierdzeniem jest odpowiedź “jestem już na to za stary” lub “moje 5 minut już minęło”. Tak wcale nie musi być! Nie wszyscy zdają sobie z tego sprawę, ale nawet najwięksi artyści nierzadko rozpoczynali swoje kariery w wieku 30 lub nawet blisko 40 lat. Ich życiorysy mogą być dla każdego z nas drogowskazem i znakiem, że nigdy nie jest za późno na realizację marzeń.

Stephen King – znakomity pisarz, który rozkochał w sobie świat

Pierwsza książka Kinga wyszła, gdy ten miał prawie 30 lat. “Carrie”, bo taki był tytuł tej książki, została wielokrotnie odrzucona przez wydawców. Zrezygnowany King wyrzucił powieść do kosza. Jego żona odratowała maszynopis i zachęciła autora do dalszej pracy. King wysłał powieść do wydawnictwa Doubleday i zupełnie o tym zapomniał. Po jakimś czasie dostał ofertę wydania “Carrie” za 2,5 tys. dolarów, a gdy książka okazała się hitem, wydawnictwo zaproponowało mu 400 tys. dolarów za drugie wydanie. Teraz Stephen King jest uważany za najbogatszego pisarza świata.

Harrison Ford

Pracując przy obróbce drewna w różnych studiach filmowych, zaczął nawiązywać branżowe kontakty, z których jednym był George Lucas. To właśnie on znalazł rolę dla Forda w filmie z 1973 roku “Amerykańskie graffiti”. To był jego pierwszy szczęśliwy traf. Ale jego druga większa szansa ukazała się dopiero w 1977 roku, kiedy aktor miał już 35 lat. Zagrał wówczas w Gwiezdnych Wojnach część IV. To właśnie dzięki tej produkcji Ford zdobył prawdziwą sławę.

Sia – piosenkarka, która po latach podbiła światowe rynki muzyczne

Sia na swój wielki muzyczny sukces musiała czekać długo. Mimo że swoją pierwszą płytę wydała w 1999 roku, mając 22 lata, to sława przyszła nieco później. Dopiero w 2014 roku, kiedy Sia miała 39 lat, podbiła światowe rynki muzyczne albumem „1000 Forms of Fear”.

To tylko przykłady światowych gwiazd, których wielka kariera rozpoczęła się w stosunkowo późnym wieku. Ty też nie rezygnuj ze swoich marzeń. Sprawdź, jakie warsztaty przygotowaliśmy dla Ciebie i zrób ten pierwszy, najważniejszy krok!