fbpx

Mogłoby się wydawać, że wszystkie aktywności fizyczne są takie same i obojętne jest, którą z nich się wybierze – ważne po prostu, by się ruszać. Częściowo jest to prawda, bowiem ruch jest wskazany dla osób w każdym wieku i należy robić wszystko, by wprowadzić go do codziennej rutyny. Jednak z drugiej strony jedne aktywności fizyczne mogą przynieść więcej korzyści niż inne i tak właśnie rzecz się ma z baletem dla dorosłych. To forma zajęć, która pozwala rozwinąć się w wielu aspektach m.in. pod względem fizycznym i umysłowym. Jak więc warsztaty z baletu mogą wpłynąć na ciało oraz intelekt?

Praca nad sylwetką i prawidłową posturą

W związku z pracą siedzącą przed komputerem oraz naturalnymi skłonnościami do garbienia się wiele osób cierpi z powodu złej postawy. Warsztaty z baletu dla dorosłych to możliwość walki z tym złym nawykiem, gdyż duża liczba figur wymusza na uczestniku zajęć wykonywania ich przy prostym kręgosłupie. Warto również dodać, że regularne ćwiczenia mogą przełożyć się na wyszczuplenie sylwetki oraz „efekt uboczny” w postaci zrzucenia kilku kilogramów. Dzieje się tak za sprawą wydłużania mięśni oraz ścięgien podczas ćwiczeń.

Koordynacja ruchowa oraz poczucie rytmu na wyższym poziomie

Nie ma co ukrywać, że warsztaty z zajęć baletu dla dorosłych wymagają nauki odpowiedniej koordynacji ruchowej, która jest przydatna podczas wykonywania wielu figur. To umiejętność przychodząca z czasem, wynikająca z praktyki i zaangażowania w poprawne wykonywanie ćwiczeń. Gdy się już ją doprowadzi na wystarczający poziom, będzie sporym ułatwieniem w codziennym życiu. Przełoży się m.in. na lepsze poczucie rytmu oraz większą grację ruchów podczas tańców na parkiecie.

Uwrażliwienie na kulturę i sztukę

Balet dla dorosłych to aktywność, która z pewnością pobudza kreatywność i skłania mózg do działania. Przeprowadzone z niej warsztaty pozwalają dostrzec wiele wcześniej niezauważalnych rzeczy i uwrażliwiają na piękno, kulturę czy sztukę. Po uczestnictwie w tego rodzaju zajęciach bardzo często inaczej postrzega się słyszaną muzykę, a także odbiera wszystkie bodźce płynące ze świata zewnętrznego.

Nauka cierpliwości i radzenia sobie ze stawianymi wyzwaniami

By osiągnąć doskonałość w dowolnej dziedzinie życia, potrzeba silnej woli, zaangażowania i cierpliwości. Balet dla dorosłych pozwala ćwiczyć te cechy wolicjonalne, a także uczy radzenia sobie ze stawianymi wyzwaniami. Figury baletowe nie należą bowiem do najprostszych, a ich prawidłowe wykonywanie daje ogrom satysfakcji i samozadowolenia. Można śmiało zaryzykować stwierdzenie, że balet hartuje charakter.

Ćwiczenie pamięci i rozwój intelektualny

Fakt, że zajęcia z baletu dla dorosłych odbywają się w rytm muzyki klasycznej, sprawia, że są one bardzo rozwijające dla mózgu. Wspomniany rodzaj muzyki pozwala dodatkowo zredukować stres oraz pozbyć się negatywnych emocji. Warto również zaznaczyć, że nauka choreografii oraz podstawowych figur pozytywnie wpływa na ćwiczenie pamięci mięśniowej oraz umysłowej, co ma ogromne znaczenie dla osób w każdym wieku.