fbpx

Wojna w Ukrainie dotyczy nas wszystkich. Jako Fundacja Varsztatovnia chcemy dołożyć cegiełkę do pomocy potrzebującym.

Poniżej znajdziesz aktualne działania, które uruchomiliśmy celem pomocy Ukrainie:

Zbiórki rzeczowe na warsztatach

W tym i następnym tygodniu (01.03 – 11.03) na warsztatach na terenie Warszawy, Wrocławia, Krakowa, Poznania i Gdańska będziemy zbierać artykuły pierwszej potrzeby, które zostaną przekazane na lokalne zbiórki na rzecz pomocy humanitarnej na Ukrainie. 📦
.
Na maile wszystkich osób uczestniczących w warsztatach, na których trwają zbiórki wysłaliśmy lub wyślemy niebawem listę rzeczy, które możecie zabrać ze sobą na warsztaty, skąd przetransportujemy je na zbiórki.
.
Wsparcie zbiórek jest opcjonalne, jednak zachęcamy do angażu i dziękujemy za każdą pomoc!
❌ Prosimy o nie przynoszenie na warsztaty rzeczy, które nie zostały wymienione w mailach – oznacza to że zbiórki ich nie potrzebują. ❌
.
Zbiórki które wesprzemy w następujących miastach to:
📍Warszawa – Komitet Społeczny „Wolna Ukraina
📍Wrocław – Zbiórka w lokalu „Czasoprzestrzeń”
📍Kraków – Ośrodek Kultury im. C. K. Norwida
📍Poznań – Zbiórka Fundacji ORCHidea
📍Gdańsk – Rada Dzielnicy Wrzeszcz Dolny
.
W przypadku niedostępności zbiórek istnieje możliwość, że zebrane przedmioty trafią na inną zbiórkę o podobnym zapotrzebowaniu. Wszystkie zebrane dobra zostaną przekazane na rzecz pomocy Ukrainie.
.
W niektórych salach nie mamy możliwości przechowania zebranych rzeczy – uczestnikom którzy mają taką możliwość z góry dziękujemy za pomoc prowadzącym w przetransportowaniu ich po warsztatach do miejsca docelowego ❤

Zniżki na zajęcia za pieniądze wpłacone na zbiórki

W dobie trudnych dla nas wszystkich wydarzeń postanowiliśmy wesprzeć Ukraińców w ciężkim dla nich czasie. Niestety jednak jako Fundacja z celami statutowymi nakierowanymi na sztukę nie mamy prawnej możliwości bezpośredniego przekazania pieniędzy na pomoc Ukrainie.

W związku z tym postanowiliśmy zadziałać w nieco inny sposób i zachęcić Cie do pomocy aktualnie najbardziej potrzebującym. W jaki sposób? Za każde wpłacone pieniądze na zbiórkę pomocy Ukrainie dostaniesz od nas zniżkę na warsztaty adekwatną do kwoty przekazanej na pomoc. Jeżeli więc wpłacisz np. 100 zł na jedną ze zbiórek – otrzymasz od nas kupon o wartości 100 zł do wykorzystania na zajęcia. 

Jak to zrobić? 

Wystarczy, że wejdziesz w ten formularz, wpiszesz swoje dane kontaktowe i załączysz potwierdzenie wykonania przelewu na zbiórkę. W ciągu dwóch dni na Twoją pocztę wyślemy kod rabatowy, który będziesz mógł_ogła wykorzystać przy zapisie na dowolne warsztaty grupowe!

Zróbmy razem coś dobrego i przyczyńmy się do lepszego świata w tych trudnych czasach!

Aktualizacja z dnia 08.03.22

Przez tydzień w ramach naszej zbiórki udało nam się zebrać dary dla potrzebujących z Ukrainy w 5 miastach podczas warsztatów w ponad 20 grupach! 💙💛 Dziękujemy wszystkim prowadzącym i uczestnikom za mobilizację i zachęcamy do przychodzenia z kolejnymi darami na następne warsztaty.

Post aktualizujemy na bieżąco