fbpx

Dzień(s)

:

Godzina(y)

:

Minut(y)

:

Sekund(y)

Do następnej sesji zmiany cen

Cena tych warsztatów została obniżona w promocji early bird i może wkrótce wzrosnąć.

Nie czekaj i zapisz się teraz w niższej cenie!

Warsztaty kolidują Ci z wyjazdami?

Bez obaw! Możesz uzyskać zwrot za nieobecności zgłaszając je przed startem grupy lub odrobić je w dogodnym terminie 🙂

Nieobecności możesz zgłosić w formularzu zapisowym lub później, przed datą rozpoczęcia warsztatów.

Opis zajęć:

Piguła Performatywna

Intensywne warsztaty ogólnoperformatywne

Warszawa (zobacz też inne warsztaty)

Wolnych miejsc warsztatowych: 5

Z ekscytacją i wyczekiwaniem zapraszamy Was na kolejną zupełnie nową formę warsztatową – czyli Pigułkę Performatywną łączącą zagadnienia z zakresu emisji głosu, tańca i aktorstwa w skróconej, zajawkowej formie piguły. Warsztat jest zainspirowany Warszawską Awanturą Sceniczną, z którą koresponduje tematycznie – nie jest jednak jej kontynuacją. Na WAS i Pigułę można zapisać się oddzielnie w dowolnej kolejności – ich programy wzajemnie się uzupełniają 🙂 

 

Czym jest Pigułka Performatywna? 

To intensywny warsztat ogólnoperformatywny, na którym łączymy 3 żywioły pracy scenicznej – emisję głosu, taniec oraz aktorstwo. Podobnie jak na WASach – każdy z tych trzech bloków poprowadzi inny prowadzący wnosząc swoje unikatowe podejście i zajawkę na salę. 

Na Pigułce przede wszystkim się bawimy, przełamujemy i pozwalamy sobie na eksperymenty.. Tym razem tematem przewodnim naszych zajęć będą emocje – wyrazimy je na nowe sposoby przez ruch, nauczymy się zabarwiać nimi głos oraz wnosić je na scenę interpretując je w naszej grze aktorskiej. Na sali warsztatowej pozwolimy sobie na spontaniczność, luz i ciekawość, które stworzą bezpieczną przestrzeń do szukania swoich zajawek. 

 

Dla kogo jest Pigułka? 

Zajęcia dedykujemy każdemu kto chce otworzyć się na nowe działania sceniczne, niezależnie od dotychczasowego poziomu zaawansowania. Każdy z trzech bloków będzie zawierał ćwiczenia na poziomie podstawowym, co nie oznacza, że bardziej zaawansowani będą się nudzić – zadbaliśmy o to by program był ciekawy również dla nas – prowadzących. 

Masz wolne 2 tygodnie i szukasz nowych inspiracji? A może chcesz bardziej się otworzyć i poznać ludzi o podobnej energii i zainteresowaniach? Pigułka jest właśnie dla Ciebie! 

 

Co będzie z tego dla Ciebie? 

Podczas Pigułki przełamiesz swoje tremy i w bezpiecznej przestrzeni stawisz czoła własnym blokadom. Jeśli byłeś_aś już na Warszawskiej Awanturze Scenicznej – na Pigułce czeka na Ciebie podobny vibe ale zupełnie nowy program, ćwiczenia i nowi ludzie. Jeśli nie było Cię na WASach – super – swoją przygodę możesz zacząć również od Pigułki 🙂 

Jakby tego było mało – na zajęciach spędzisz kreatywnie czas, stworzysz wartościowe wspomnienia, poznasz ludzi z którymi być może utrzymasz kontakt (potwierdzamy – my trzymamy) i być może znajdziesz nową zajawkę, która przerodzi się w pasję którą będziesz rozwijać dalej w przyszłości! 

 

Zajęcia w każdej z trzech tematyk warsztatowych będziesz mogła / mógł kontynuować w Varsztatovni podczas dalszych zajęć. 

 

Plan zajęć

Część taneczna: 

1. W jaki sposób ciało może odzwierciedlać utwór? – emocje w piosenkach.

2. Praca z partnerem_ką na scenie czyli jak razem opowiedzieć historię.

3. Improwizacja taneczna czyli wolność ekspresji ruchowej. Pozbywamy się ostatnich barier.

Część emisyjna: 

1. Jak głos może tworzyć historię?

2. Interpretacja tekstu piosenek – jak grać na emocjach słuchacza?

3. Duety, tercety i inne wielogłosy – jak zaśpiewać dialog?

Część teatralna:

1. Praca z tremą

2. Pantomima

3. Budowanie scenek, praca z emocjami

Finał: Wielkie podsumowanie

 

 Zdjęcia z poprzednich warsztatów:

Prowadzący:


 

Varsztatovnia Team

 

Za dnia organizatorzy zajęć artystycznych i kadra kierownicza Fundacji Varsztatovnia. W nocy zaś artyści. Każde z trójki prowadzących wniesie do Awantury swoje trzy grosze:

Michał Łyszkowski (blok aktorski) – Aktor serialowy i improwizator komediowy. W ramach warsztatów prowadzi grupy impro i uczy wrażliwości scenicznej oraz pracy z partnerem. Obsadzał liczne role na polskiej scenie serialowej, grał w teatrze improwizatorskim a na koncie ma takie projekty jak Otwarte Warsztaty impro w DK „Praga” czy  zajęcia terapii teatralnej w Szkole Aktorskiej Machulskich. Na zajęciach stawia na dynamikę pracy, nieskrępowaną ekspresję i współtworzenie bezpiecznej przestrzeni do pracy. Na codzień Kierownik Artystyczny Varsztatovni.

Klaudia Kostrzewska (blok ruchu) – Certyfikowana instruktorka hip-hop, tancerka, choreografka. Tańczyła w wielu grupach tanecznych: Ride Da Riddim, z której się wywodzi, Anwil Dance Team, Polfarmex Dance Team, Angry Chicks oraz Twerkout Crew. Uczyła się wielu stylów (dancehall, hip-hop, sexydance, twerk, azonto, reggaeton czy soca, ponieważ bardzo ceni sobie różnorodność tematyczną i eksperymentowanie z formą. Można ją zobaczyć w niejednym klipie tanecznym i na występach podczas wydarzeń kulturalnych. Na codzień Product Manager Varsztatovni.

– Ania Cecocho (blok wokalny) – Przez 9 lat uczęszczała do Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej im. Karola Szymanowskiego we Wrocławiu, gdzie szkoliła swoje umiejętności w zarówno w śpiewie, ale także w grze na fortepianie i trąbce. Na swoim koncie ma wydany minialbum pt. “Bez Blizn”, a jej piosenki były grane w stacjach radiowych. Kocha muzykę całym sercem i jej największym marzeniem jest to, aby każdy mógł kiedyś poznać jej możliwości. Na codzień PR Manager w Varsztatovni.

 

TRWAJĄCE ZAPISY:

Grupa 'Cassi’

Start zajęć:
30 maja 2022

Dni spotkań:
pon, czw, pt

Grupa wiekowa:
Dorośli

Miejsce spotkań:
Część wokalna;
Reco Studio, ul. Szucha 2a
Część teatralna i taneczna; Akademia Tańca Tomasza Potockiego, ul. Wolność 2A

Poziom zaawansowania:
Początkujący

Terminy zajęć:

zaj 1. – 30.05 o 18:00 teatr (pon)

zaj 2. – 02.06 o 17:00 taniec (czw)

zaj 3. – 02.06  o 17:00 teatr (czw)

zaj 4. – 03.06 o 17:00 wokal (pt)

zaj 5. – 03.06 o 18:00 wokal  (pt)

 

 

zaj 6. – 06.06 17:00 taniec (pon)

zaj 7. – 06.06 o 18:00 teatr (pon)

zaj 8. – 09.06 o 17:00 taniec (czw)

zaj 9. – 10.06 o 17:00 wokal (pt)

zaj 10. – 13.06 o 17:00 finał (pon)

Kurs obejmuje 10 zajęć. Próby nie odbywają się w święta państwowe. Każde warsztaty trwają 1 godzinę zegarową, z powodów logistycznych niektóre z nich zostały połączone w bloki po 2 dziennie. Grupę prowadzi 3 prowadzących. Grupa jest przystosowana do osób początkujących i nie wymagamy doświadczenia scenicznego od uczestników 🙂

Liczebność, zakres wiekowy grup i terminy zajęć

Grupy liczą do 12 osób i są przeznaczone dla osób dorosłych.

Jeżeli jesteś poniżej lub powyżej grupy wiekowej, ale wiesz, ze odnajdziesz się na warsztatach – również zapraszamy!

Grupy noszą unikalne nazwy, by łatwiej je było rozróżniać. Możesz użyć ich, by spytać nas o ich szczegóły.

Żeby sprawdzić dokładne terminy zajęć zajrzyj do kalendarza warsztatów szukając po nazwie grupy 🙂

Jeśli te terminy Ci nie odpowiadają, możesz włączyć powiadomienie o nowych grupach. Dostaniesz maila maila, gdy otworzy się kolejna grupa. 🙂

Zapisy zamknięte!

Niestety zapisy do tej grupy zostały zakończone.
Jeśli ostatnia grupa niedawno została zamknięta – bardzo możliwe, że w przeciągu kilku dni powstanie następna – zachęcamy do zostawienia maila, by otrzymać powiadomienie gdy to się stanie! (powiadomienia o grupach można wyłączyć w dowolnym momencie)  Będziemy informować Cię tylko o grupach, które odbywają się w wybranym mieście i o ogólnodostępnych zajęciach online


  Warsztaty wokalne i muzyczneWarsztaty teatralne / improWarsztaty ruchowe / taneczneWarsztaty kreatywne / manualne / pisarskieWarsztaty rozwojowe / terapeutyczneWszystkie warsztaty

  PolskiAngielskiUkraińskiRosyjski
  Zapraszamy też do rzucenia okiem na pozostałe warsztaty – na pewno znajdziesz tam coś dla siebie!

  Wszelkie pytania prosimy śmiało kierować na mail: [email protected]lub na nasz numer: 780 122 376 (pon - pt | 9:00-16:00)

  Jeśli chcesz być na bieżąco z naszymi aktualnościami, projektami, rekrutacjami i okresowymi promocjami - zachęcamy do dopisania się do newslettera na stronie kontaktu

  Do zobaczenia na zajęciach! 🙂