fbpx

Marzysz o tym, aby zapisać się na zajęcia, które pozwolą Ci poznać ludzi z podobną pasją? A może Twoim celem jest przełamanie swoich barier lub spróbowanie czegoś nowego? Niezależnie od tego, jakie są Twoje priorytety, już teraz warto przemyśleć zapisanie się na zajęcia tańca klasycznego.

Balet to jedna z dyscyplin, dzięki którym każda osoba (bez względu na wiek czy płeć) ma szanse pobudzić organizm i rozwinąć swoje ciało, a także otworzyć się i pokonać nieśmiałość. Niestety, panuje jednak opinia, że nie jest to dyscyplina dla każdego. Czy taniec klasyczny jest rzeczywiście trudny? Czy może warto spróbować swoich sił? Przekonajmy się!

Czy taniec klasyczny wymaga szczególnych predyspozycji?

Balet nierzadko kojarzony jest z koniecznością posiadania specjalnych warunków np. fizycznych. Co prawda, nie należy on do najprostszych technik, jednak w rzeczywistości każda osoba może odnaleźć w tej dyscyplinie coś dla siebie. Aby czerpać radość i korzyści z tańca klasycznego, nie musisz spełniać żadnych wymagań! To same zajęcia baletowe pozwolą Ci ukształtować odpowiednią postawę oraz nauczy Cię cierpliwości i gracji.

Balet – taniec dla każdego?

Jednym z najpopularniejszych mitów dotyczących tańca klasycznego jest stwierdzenie, że przeznaczony on jest jedynie dla małych dziewczynek. Nic bardziej mylnego! Balet jest dyscypliną dla każdej osoby – niezależnie od płci, wieku czy kształtu sylwetki. Celem trenowania tańca jest nie tylko osiągnięcie zaskakujących umiejętności tanecznych. Ważne jest, aby czerpać radość oraz korzystać z zalet jakie gwarantują zajęcia baletowe – wzmocnienie i rozciągnięcie ciała, wzrost mobilności oraz nauka poprawnej postawy.

Choć balet jest stosunkowo wymagającym tańcem, należy pamiętać, że niesie on za sobą szereg korzyści, a dodatkowo nikogo nie wyklucza. Dzięki systematycznemu uczęszczaniu na zajęcia z baletu będzie można zauważyć wyraźny postęp w zakresie ruchu naszego ciała jak i wrażliwości na sztukę czy też umiejętności pokonywania własnych barier i ograniczeń.