fbpx

Wakacje to doskonały czas na odprężenie i regenerację, ale również na rozwijanie uważności. Praktykowanie mindfulness podczas wakacji może przynieść liczne korzyści, takie jak lepsza świadomość siebie, głębsze zrozumienie swoich przeżyć i doświadczeń, a także poprawa komunikacji z innymi. Oto kilka wskazówek, jak skutecznie praktykować mindfulness w trakcie letniego wypoczynku.

Praktykuj ćwiczenia z uważności

Ćwiczenia z uważności, znane również jako mindfulness, mogą być praktykowane na wiele sposobów. Jednym z nich jest medytacja, która pomaga skupić uwagę na chwili ‘tu i teraz’. Możesz zacząć dzień od krótkiej sesji medytacyjnej, koncentrując się na oddechu i pozwalając swoim myślom płynąć swobodnie, bez oceniania ich.

Praktykuj świadomy ruch

Świadomy ruch, taki jak joga czy tai chi, może być integralną częścią praktyki mindfulness. Te techniki medytacyjne łączą ruch z uważnością, pomagając skupić się na ciele i oddechu. Regularne ćwiczenia tego typu sprzyjają relaksacji i harmonii wewnętrznej.

Przeżyj nowe przygody

Wakacje to idealny czas na poznawanie nowych miejsc i ludzi. Angażując się w nowe aktywności, możemy rozwijać swoją uważność i empatię. Ważne jest, aby podejść do nich otwartym umysłem i sercem, gotowym na wymianę przeżyć i doświadczeń.

Weź udział w warsztatach „W kręgu uważności” w Varsztatovni

Warsztaty „W kręgu uważności” to doskonała okazja, aby zanurzyć się w praktykach mindfulness. Podczas tych spotkań uczestnicy dzielą się swoimi przeżyciami i doświadczeniami, co sprzyja wzajemnemu zrozumieniu i empatii. Struktura kręgu pozwala każdemu opowiedzieć swoją historię i odnosić się do doświadczeń innych, co jest niezwykle wartościowe dla rozwoju osobistego. Tego typu spotkania rozwijają empatyczne podejście i umożliwiają głębsze zrozumienie siebie oraz innych. To również doskonała okazja do praktykowania Nonviolent Communication (NVC), czyli komunikacji bez przemocy, która wspiera autentyczne i pełne szacunku relacje.

Link do warsztatów: https://varsztatovnia.pl/warsztaty/warszawa-w-kregu-uwaznosci/

Praktykowanie mindfulness w wakacje to świetny sposób na pogłębienie swojej świadomości i czerpanie radości z chwil spędzonych samotnie w gronie bliskich. Niezależnie od wybranej metody, ważne jest, aby regularnie angażować się w praktyki uważności i otworzyć się na nowe przeżycia i doświadczenia.

Michał Łyszkowski
CEO Varsztatovni

Zapalony aktor i działacz społeczny. Swoją przygodę z pracą społeczną rozpoczął od projektów lokalnych. W wolnych chwilach zwiedza odległe zakątki kraju i stresuje się pracą.

W Varsztatovni odpowiada za project management, wizję oraz finanse Fundacji.

Ten wpis jest częścią kampanii Społeczństwo Przyszłości – celów Fundacji Varsztatovnia z kategorii Społeczeństwo.