fbpx

Na tej stronie znajdziesz wybranych artystów z którymi współpracujemy przy tworzeniu warsztatów w Varsztatovni

Zapisy na ich zajęcia znajdują się na stronie warsztatów:

Chcesz dołączyć do tego grona?

Anna Miotk

Od 2014 jest dyrektorem ds. komunikacji w firmie Polskie Badania Internetu. Równocześnie pracuje jako nauczyciel akademicki w Instytucie Dziennikarstwa i Edukacji Medialnej UKSW. Jej doświadczenia zawodowe obejmują też kierowanie rozwojem systemu monitoringu mediów oraz konsulting PR. Doktor nauk humanistycznych w zakresie nauki o polityce, wcześniej ukończyła studia magisterskie z socjologii na Uniwersytecie Gdańskim. Trenerka biznesu, prowadzi szkolenia z zakresu marketingu i PR. Autorka książek “Badania w public relations”, “Skuteczne social media”, „Nowy PR”, licznych publikacji w mediach branżowych oraz bloga www.annamiotk.pl.

Wojciech Elszyn

Magister filologii polskiej ze specjalizacją filmoznawczą i przygotowaniem pedagogicznym. Do jego głównych form działania należy teoria literatury, szczególnie zagadnienia z obszaru ontologii dzieła literackiego.

Uczenie, przekazywanie wiedzy, prowadzenie warsztatów to dla niego połączenie pasji i pracy zawodowej. Zajmuje się tym już ponad 10 lat, realizując się we własnym biznesie. Pisze autorskie opowiadania i artykuły popularno-naukowe, poświęcone teorii literatury.

Właściciel Akademii Rozwoju MasterMind w ramach której prowadzi liczne szkolenia kreatywnego myślenia, oraz pisania kreatywnego.

Hołduje idei swobody twórczej, jednak jest zdania, że – by łamać zasady – każdy twórca literatury powinien je najpierw znać. Dlatego też w swojej pracy warsztatowej łączy teoretyczny kanon wiedzy z praktycznymi technikami i alternatywami.

Sonia Jachymiak

Aktorka ale także absolwentka Kulturoznawstwa na UAM w Poznaniu, Studium Terapii przez sztukę przy Teatrze Ludowym w Krakowie, South Baltic Academy Of Independent Theatre ( projekt pomiędzy Polską, Litwą i Szwecją)  oraz kursu dramaterapii w Szpitalu w Tworkach.

Przez ostatnie lata związana z Teatrem im. Aleksandra Fredry w Gnieźnie, obecnie aktorka Teatru Małego Widza w Warszawie. Zagrała m.in. u takich reżyserów jak J.Kijowski, M.Kotański, J.Grabowiecka, B.Zaczykiewicz, J.Jasielski, P.Kruszczyński czy Z.Jaskuła.Ma na swoim koncie także role serialowe oraz reklamy telewizyjne. Uwielbia pracę z ludźmi i podróże (zwłaszcza kulinarne).

Kasia Okuszko

Dwukrotna zwyciężczyni międzynarodowego konkursu Bachata Social Competition z 2016 i 2017 roku oraz nagrody publiczności.Występowała w teatrze (“My fair lady”), telewizji (Eurowizja, “Jaka to melodia”), na koncertach (“Festiwal muzyki lat90′”, “Kabareton”), oraz w wielu reklamach, teledyskach i przy innych eventach. Tańczy od 18 lat.

Przez 16 lat zajmowała się tańcem towarzyskim, gdzie zdobyła klasę S w obu stylach.

Magda Przyborowska

– doktor nauk humanistycznych – specjalizacja: literatura, teatr i kino
– autorka książki „Bogumił Kobiela. Sztuka aktorska”
– scenarzystka, pisarka, improwizatorka
– pedagog z wieloletnim doświadczeniem w pracy jako nauczyciel oraz w prowadzeniu warsztatów teatralnych – praca z dziećmi i młodzieżą na wszystkich etapach edukacyjnych’
– twórczyni autorskiego programu warsztatów teatralnych i kreatywnego pisania z wykorzystaniem improwizacji teatralnej.
– współpracuje z aktorami, reżyserami i pisarzami.

Klaudia Duda

Absolwentka Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. w Kielcach .W 2014 roku uzyskała dyplom licencjacki w Akademii Muzycznej im. F. Nowowiejskiego w Bydgoszczy na wydziale Wokalno – Aktorskim.

W 2014 r podczas XX Międzynarodowego Festiwalu im. Krystyny Jamroz w Busku Zdroju otrzymała nagrodę im. Konstantego Miodowicza za “Najlepszy Debiut Festiwalu”.

Studia magisterskie ukończyła w Akademii Muzycznej w Krakowie w klasie śpiewu dr. hab. Katarzyny Oleś-Blacha.

Działalność artystyczną prowadzi również jako aktor biorąc udział w reklamowych i filmowych produkcjach. Zajmuje się również dubbingiem oraz prowadzeniem warsztatów jak i zajęć indywidualnych – wokalnych, aktorskich dla dzieci, młodzieży oraz dorosłych.

Grzegorz Milczarczyk

aktor filmowy, telewizyjny i teatralny, reżyser, wokalista,
pedagog. Absolwent Szkoły Aktorskiej Haliny i Jana Machulskich oraz Wydziału Pedagogiki
Resocjalizacyjnej.

Występuje w filmach fabularnych, serialach TV, musicalach i spektaklach dramatycznych. Wykładowca dramy w swojej Alma Mater.

Anna Wysocka i Szymon Adamczyk

Ania i Szymon to para, którą połączyła miłość do Acroyogi. Swoje umiejętności nieustannie rozwijają uczestnicząc w wielu międzynarodowych warsztatach w tym Dutch Acrobatic Convention, corocznym festiwalu Move Copenhagen, na którym można poznać i spróbować różnych form ruchu, a także licznych warsztatach z najlepszymi nauczycielami Acroyogi z całego świata m. in. Daniel Scott, Elad Sadeh, Jeppe Skovgaard oraz Jason and Chelsey Magness z grupy YogaSlackers. W swojej praktyce największy nacisk kładą na akrobatyczną stronę Acroyogi. Miłośnicy wysokich lotów i dobrej zabawy, którzy lubią zarażać swoją pasją innych.

Anna Kupruyjaniuk

Anna Kinga Kupryjaniuk – pracownik w Instytucie Psychiatrii i Neurologii, Klinika Neurochirurgii oraz członek Polskiego Towarzystwa Badań nad Układem Nerwowym. Prelegentka licznych wykładów (związanych z synestezją, umysłem seryjnego mordercy), autorka prac między innymi takich jak: – „Hemisferektomia funkcjonalna w leczeniu lekoopornej epilepsji” „Bijesz mnie, bo na to zasługuje – toksyczne związki i syndrom Sztokholsmki” , „Terapia elektrowstrząsowa versus lobotomia przedczołowa w leczeniu lekoopornej schizofrenii katatonicznej”, „Schizofrenia paranoidalna”.

Prowadząca wykładów na uniwersytecie SWPS, autorka badań związanych z obniżeniem funkcji wykonawczych u osób zmagających się z zaburzeniami odżywiania. Prywatnie pasjonatka dziedziny jaką jest neuronauka, zakochana po uszy w kulturze i języku chińskim, studentka Neuropsychologii Klinicznej i Psychologii Ekonomicznej na Uniwersytecie Warszawskim.

Bartek Gola

Absolwent Państwowej Wyższej Szkoły teatralnej we Wrocławiu, absolwent Laboratorium Meisnera w Warszawie.

Na co dzień pracuje jako aktor, reżyser i instruktor aktorstwa. Jako acting level performance nadzoruje sekcję aktorską i współtworzy spektakle w Broadway Musical School.

Zadebiutował rolą w filmie „Maraton tańca” Magdaleny Łazarkiewicz w wieku dziewiętnastu lat. Można go zobaczyć w teledyskach, reklamach, kampaniach społecznościowych, filmach i serialach, m.in.: W Rytmie Serca, Leśniczówka, Dziewczyny Wojenne, Za Marzenia, The Coldest Game, Gejsza, Stulecie Winnych, Gang, Przyjaciółki, Pierwsza Miłość, Klan, Ojciec Mateusz, Bodo. Film krótkometrażowy „Cisza” w reż. Iwony Bieleckiej, w którym zagrał główną rolę razem z Ewą Kasprzyk został wielokrotnie nagrodzony na 48 Hour Film Project Poland.

Jako reżyser tworzy autorskie projekty teatralne i realizuje koncerty. W 2018 roku, wraz z premierą sztuki “Don Juan”, powołał do życia grupę Teatr Południe.

Arkadiusz Wojnarowski

Dr nauk humanistycznych, literaturoznawca, członek Europejskiej Akademii Filmowej i
Stowarzyszenia Filmowców Polskich. Z wykształcenia magister prawa polskiego, prawa niemieckiego), producent filmowy i telewizyjny (PWSFTViT w Łodzi). Wykładowca scenariopisarstwa, produkcji filmowej i telewizyjnej na Uniwersytecie Wrocławskim oraz nauczyciel akademicki na Uniwersytecie SWPS.

Od 2013 wykładowca m.in. narracji obrazowej i storyboardingu, filmu wizerunkowego i prawa
autorskiego na Uniwersytecie Humanistyczno-społecznym SWPS we Wrocławiu. Prowadził warsztaty
producenckie m.in. na MFF REGIO FUN w Katowicach; DRAGON FORUM w Warszawie; W latach 2002-2010 ukończył kilkanaście europejskich warsztatów scenariopisarskich i producenckich, w tym miesięczny kurs producencki na 1. Paryskim Uniwersytecie Pantheon Sorbonne 1. Był stypendystą Fundacji Konrada Adenauera orazł stypendystą scenariuszowym PISF. Jest koproducentem czesko-polskiego filmu familijnego pt. Bella Mia (premiera MFF Goa 2013), a także wielokrotnie nagradzanej rumuńsko – polskiej koprodukcji filmowej pt. Droga Na Drugą Stronę.

Dominika Krata

 Z zawodu: psycholog, trener, mediator. Jest koordynatorką w projekcie SENSytywni.pl. W ramach tego projektu m.in. od grudnia 2017 współprowadzi z Moniką Chwesiuk warsztaty z elementami psychoterapii tańcem i ruchem, uważności, dramaterapii oraz arteterapii. Uwielbia szukać w sobie i otoczeniu inspiracji do ruchu spontanicznego, tworzenia przestrzeni do jego wyrazu.

Od 6 lat poświęca swój wolny czas metodą pracy z ciałem/ruchem – praktykuje 5Rytmów® oraz ma przygotowanie w oparciu o szkołę Labana (ukończony kurs podstawowy i zaawansowany analizy ruchu – ‘Laban Bartenieff Movement System/LBMS/’). Także od 6 lat obecna jest w jej życiu uważność (ukończyła kurs Breathworks Mindfulness dla Zdrowia).

Sebastian Dudzik

Wokalista, dyrygent, instruktor wokalny. Absolwent Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach na specjalności dyrygentura chóralna i prowadzenie zespołów wokalnych. Studiuje wokalistykę estradową w Akademii Muzycznej im. Bacewiczów w Łodzi. Laureat ogólnopolskich oraz międzynarodowych konkursów i festiwali m.in. Niemen Non Stop w Słupsku, Debiuty w Lublinie, Eurosong w Malborku, czy Festiwalu Dobrej Piosenki im. Kaliny Jędrusik w Częstochowie.

Wielokrotnie wyróżniony nagrodą Rektora AM w Katowicach oraz stypendium Prezydenta Miasta Dąbrowa Górnicza za osiągnięcia i działalność artystyczną. Wraz z różnymi zespołami wokalnymi i chórami, w tym gospel, koncertował w kraju i za granicą (m.in. w Niemczech, Czechach, na Słowacji, w sali koncertowej Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach), a także zdobywał laury na międzynarodowych festiwalach chóralnych m.in. I nagroda na Międzynarodowym Festiwalu Varsovia Cantat 2014 w Warszawie czy I nagroda na Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Cerkiewnej w Hajnówce 2015.

Almira Szachowska

Almira to trenerka wokalna, wokalistka w zespole gospel, absolwentka szkoły muzycznej I stopnia w klasie fortepianu. Śpiewa od dziecka, a swoją trenerską przygodę rozpoczęła w 2015 roku, szkoląc się pod okiem Bartka Cabonia. Pomimo młodego wieku, zyskała opinie bardzo kompetentnej i skutecznej nauczycielki z pasją. Obecnie prowadzi zajęcia indywidualne, warsztaty, wykłady z zakresu emisji głosu. W wolnych chwilach tworzy autorski materiał. W ramach Spontanicznych Warsztatów Artystyczno – Praktycznych prowadzi serię warsztatów z emisji głosu.

Michał Łyszkowski

Aktor improwizacji komediowej i telewizji serialowej. Obsadza role w licznych produkcjach filmowych polskiej telewizji i filmach niezależnych. W ramach Varsztatovni prowadzi warsztaty z improwizacji, w tym naszą grupę teatralną. Był również prowadzącym podczas szkoleń z pracy grupowej i terapii teatralnej. Organizator strefy artystycznej na SLOT Art Festiwal w województwie dolnośląskim, gdzie ma przyjemność pracować ze znanymi polskimi artystami, jak zespoły Lilly Hates Roses czy The Dumplings.

Pasjonuje się kulturą i sztuką i działa społecznie przy jej promocji, w tym podczas udzielania się w zespole Varsztatovni. Poza warsztatami pisze bloga, tworzy scenariusze i interesuje się fotografią analogową.

Olga Pęsiek

Olga to artystka – malarka, gustująca we wczesnym impresjonizmie francuskim i ekspresjonizmie. Prace wykonuje farbą akrylową i olejną lub węglem ołówkowym. Oprócz przelewania swoich umiejętności na płótno zajmuje się również ceramiką i witrażem a jej prace wystawiane były w kilku miejscach w Warszawie. Prowadziła warsztaty  z podstaw malarstwa sylwetowego i szkicu węglem. Personalnie pasjonuje się poezją.

Monika Mrowińska

Aktorka i wokalistka. Zadebiutowała na festiwalu filmowym Młodzi i Film, obsadzała liczne role w krótkometrażowych produkcjach filmowych, udziela się estradowo w polskiej telewizji i gra kameralne koncerty. Napisała autorski scenariusz, wystawiony przez studencką grupę teatralną. Aktorstwem zajmuje się od dziecka, zaś poza nim para się pantomimą, tańcem towarzyskim, latino i jazzem.

Mariusz Gniadek

Speaker naukowy i pasjonat neurobiologii. W latach 2016-2017 prowadził badania w Instytucie Biochemii i Biofizyki PAN dot. molekularnego podłoża i znoszenia czasu spoczynkowego nasion. Opracował obecnie najskuteczniejszą, najszybszą i najtańszą drogę redukcji spoczynku. Dzięki jego odkryciu udało mu się uzyskać II miejsce w polskiej edycji konkursu European Union Contest for Young Scientists (EUCYS). Oprócz biologii molekularnej zajmuje się również neurobiologią. To właśnie z tej dziedziny nauki prowadzi wykłady w organizacji SWAP. Szczególnie skupia się na neuroteologii, zjawiskach okołośmiertnych i działalności substancji psychodelicznych w ludzkim mózgu. Poza biologią pasjonuje się muzyką i trenuje sporty walki.