fbpx

NASI ARTYŚCI

Na tej stronie znajdziesz wybranych artystów z którymi współpracujemy przy tworzeniu warsztatów w Varsztatovni

Zapisy na ich zajęcia znajdują się na stronach warsztatów:

Jadwiga Kirschanek

Wokal – Kraków

Jadwiga Kirschanek urodziła się w Krakowie. Muzyka była obecna w jej życiu już od najmłodszych lat. Edukację muzyczną rozpoczęła od gry na skrzypcach. Akademię Muzyczną w Krakowie ukończyła w klasie śpiewu i wciąż doskonali swoje umiejętności na licznych kursach muzycznych m.in. pod kierunkiem Olgi Pasichnyk, Leny Lootens, Seo Hee Jung.

Jest finalistką międzynarodowych konkursów wokalnych w Belgii i we Włoszech. Jej krąg zainteresowań muzycznych jest bardzo rozległy – od muzyki dawnej, poprzez klasycyzm, muzykę współczesną i awangardową. Obejmuje również udział w projektach obejmujących tworzenie muzyki filmowej i eksperymentalnej oraz jej wykonawstwo.

Jadwiga debiutowała na scenie jako Barbarina w „Le nozze di Figaro” W. A. Mozarta na krakowskim Barbakan Festival z Orkiestrą Akademii Beethovenowskiej. Koncertowała w wielu miastach Polski, Litwy, Czech, Niemiec, Belgii i Egiptu. Brała udział w licznych festiwalach, m.in.: muzyki operowej (Belgia), muzyki dawnej (Kraków, Przemyśl, Poznań, Szczawnica), muzyki filmowej (Kraków, Wrocław i Karlowe Wary), a także muzyki alternatywnej (Open’er Festiwal w Gdyni). Dokonała wielu nagrań studyjnych, w tym dla Teatru Polskiego Radia.

Zajmuje się również pedagogiką wokalną. Prócz zajęć indywidualnych prowadziła zajęcia umuzykalniające dla dzieci i młodzieży w Krakowie. W 2013r. poprowadziła warsztaty dla studentów Hochschule für Musik und Theater w Hamburgu, wprowadzając ich w tajniki polskiej muzyki współczesnej. W swojej pracy pedagogicznej korzysta z autorskich metod edukacyjnych kładąc nacisk na pozbycie się szkodliwych napięć w ciele. Wieloletnie doświadczenie w pracy na scenie oraz w studiach nagrań jako wokalistka, konsultant wokalny oraz muzyk sesyjny pozwala jej na kompleksowe przygotowanie młodych adeptów sztuki wokalnej.

Klaudia Lewandowska

Teatr – Wrocław

Aktorka, absolwentka PWST we Wrocławiu. Od 2009 roku realizuje zadania aktorskie na scenie, przed kamerą i przed mikrofonem. Do tej pory występowała na scenie Teatru Muzycznego Capitol we Wrocławiu, wrocławskiego Teatru Polskiego, Teatru Imka w Warszawie i innych.

Za oficjalny debiut teatralny, rolę w spektaklu dyplomowym reżyserii Bogusława Kierca, otrzymała nagrodę Marszałka Województwa Dolnośląskiego, w kategorii Najlepszy Debiut Roku, a swoje umiejętności doskonaliła na kursach i warsztatach prowadzonych przez m.in. Kazimierza Brauna, Leszka Mądzika, Adama Ferencego, Krzysztofa Majchrzaka, Katarzynę Groniec, Sonię Lachowolską, Olgę Szwajgier, czy Maas Theater En Dans. Ukończyła także Państwową Szkołę Muzyczną II stopnia oraz Podyplomowe Studia Pedagogiczne. Swoje działania aktorskie łączy z umiejętnościami muzycznymi i grą na instrumentach.

Julita Zielińska

Wokal – Gdańsk

Wokalistka, kompozytorka, pedagog. Członkini zespołu Lepi.my, Zielińska oraz Ziewa. Od pięciu lat, wykładowca w Akademii Muzyki Rozrywkowej, od trzech – trener w złotych szeregach ekipy warsztatów Just Cover It w Warszawie i nie tylko, wykładowca na corocznych Kreatywnych Warsztatach Wojtka Pilichowskiego.

Współpracowała między innymi z Krzysztofem Ścierańskim, Dick4Dick, Grażyną Łobaszewską, Sotei. Laureatka prestiżowych konkursów takich jak np. Jarocińskie Rytmy Młodych, Spotkania zamkowe w Olsztynie, Frazy w Poznaniu, Maraton Piosenki Osobistej i wiele innych.

Uczyła się u artystów takich jak Paulina Przybysz, Wojtek Pilichowski, Natalia Kwiatkowska czy Grażyna Łobaszewska.

Annika Mikołajko

Wokal – Kraków

Sopran koloraturowy, muzyk, multiinstrumentalistka, pedagog, żeglarka, magister sztuk muzycznych, absolwentka Akademii Muzycznej w Krakowie na Wydziale Edukacji Artystycznej i Rytmiki oraz Akademii Muzycznej w Katowicach. Obecnie kształci się na roku dyplomowym na wydziale Wokalno-Aktorskim w Akademii Muzycznej w Krakowie na studiach magisterskich.

Swój warsztat wokalny doskonaliła na licznych kursach w kraju i za granicą. Jako solistka debiutowała na scenie Filharmonii Krakowskiej w operze „Peleas i Melizanda” pod batutą Gabriela Chmury. Współpracuje także jako solistka między innymi z Chórem Chłopięcym Filharmonii Krakowskiej, Chórem Mieszanym „Educatus” Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie oraz Miejskim Nauczycielskim Chórem „Gorce”. Zaśpiewała partię solową w oprawie muzycznej Jana Pilcha do filmu animowanego „Xo Xo – Pocałunki i uściski” Wioletty Sowy oraz na koncercie premierowym utworów Eugeniusza Popławskiego i Silvera Coopera.

Monika Zarzycka

Malowanie Henną – Warszawa

Z wykształcenia jest pedagogiem, animatorką kultury, trenerką efektywnej nauki. Doświadczenie w pracy trenerskiej poszerza od 6 lat, prowadząc zajęcia dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Ostatnie trzy lata jest związana z firmami Vinci – Szkoła Twórczej Nauki, MindCloud oraz Centrum Nauki Kopernik., gdzie działa warsztatowo

Malowanie henną to jej pasja, która powoli staje się również jej drogą zawodową.

Anna Miotk

Pisanie kreatywne – Warszawa

Od 2014 jest dyrektorem ds. komunikacji w firmie Polskie Badania Internetu. Równocześnie pracuje jako nauczyciel akademicki w Instytucie Dziennikarstwa i Edukacji Medialnej UKSW. Jej doświadczenia zawodowe obejmują też kierowanie rozwojem systemu monitoringu mediów oraz konsulting PR. Doktor nauk humanistycznych w zakresie nauki o polityce, wcześniej ukończyła studia magisterskie z socjologii na Uniwersytecie Gdańskim. Trenerka biznesu, prowadzi szkolenia z zakresu marketingu i PR. Autorka książek “Badania w public relations”, “Skuteczne social media”, „Nowy PR”, licznych publikacji w mediach branżowych oraz bloga www.annamiotk.pl.

Wojciech Elszyn

Pisanie kreatywne – Warszawa

Magister filologii polskiej ze specjalizacją filmoznawczą i przygotowaniem pedagogicznym. Do jego głównych form działania należy teoria literatury, szczególnie zagadnienia z obszaru ontologii dzieła literackiego.

Uczenie, przekazywanie wiedzy, prowadzenie warsztatów to dla niego połączenie pasji i pracy zawodowej. Zajmuje się tym już ponad 10 lat, realizując się we własnym biznesie. Pisze autorskie opowiadania i artykuły popularno-naukowe, poświęcone teorii literatury.

Właściciel Akademii Rozwoju MasterMind w ramach której prowadzi liczne szkolenia kreatywnego myślenia, oraz pisania kreatywnego.

Hołduje idei swobody twórczej, jednak jest zdania, że – by łamać zasady – każdy twórca literatury powinien je najpierw znać. Dlatego też w swojej pracy warsztatowej łączy teoretyczny kanon wiedzy z praktycznymi technikami i alternatywami.

Sonia Jachymiak

Teatr – Warszawa

Aktorka ale także absolwentka Kulturoznawstwa na UAM w Poznaniu, Studium Terapii przez sztukę przy Teatrze Ludowym w Krakowie, South Baltic Academy Of Independent Theatre ( projekt pomiędzy Polską, Litwą i Szwecją)  oraz kursu dramaterapii w Szpitalu w Tworkach.

Przez ostatnie lata związana z Teatrem im. Aleksandra Fredry w Gnieźnie, obecnie aktorka Teatru Małego Widza w Warszawie. Zagrała m.in. u takich reżyserów jak J.Kijowski, M.Kotański, J.Grabowiecka, B.Zaczykiewicz, J.Jasielski, P.Kruszczyński czy Z.Jaskuła.Ma na swoim koncie także role serialowe oraz reklamy telewizyjne. Uwielbia pracę z ludźmi i podróże (zwłaszcza kulinarne).

Kasia Okuszko

Taniec – Warszawa

Dwukrotna zwyciężczyni międzynarodowego konkursu Bachata Social Competition z 2016 i 2017 roku oraz nagrody publiczności.Występowała w teatrze (“My fair lady”), telewizji (Eurowizja, “Jaka to melodia”), na koncertach (“Festiwal muzyki lat90′”, “Kabareton”), oraz w wielu reklamach, teledyskach i przy innych eventach. Tańczy od 18 lat.

Przez 16 lat zajmowała się tańcem towarzyskim, gdzie zdobyła klasę S w obu stylach.

Magda Przyborowska

Pisanie kreatywne – Warszawa

– doktor nauk humanistycznych – specjalizacja: literatura, teatr i kino
– autorka książki „Bogumił Kobiela. Sztuka aktorska”
– scenarzystka, pisarka, improwizatorka
– pedagog z wieloletnim doświadczeniem w pracy jako nauczyciel oraz w prowadzeniu warsztatów teatralnych – praca z dziećmi i młodzieżą na wszystkich etapach edukacyjnych’
– twórczyni autorskiego programu warsztatów teatralnych i kreatywnego pisania z wykorzystaniem improwizacji teatralnej.
– współpracuje z aktorami, reżyserami i pisarzami.

Klaudia Duda

Wokal – Warszawa

Absolwentka Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. w Kielcach .W 2014 roku uzyskała dyplom licencjacki w Akademii Muzycznej im. F. Nowowiejskiego w Bydgoszczy na wydziale Wokalno – Aktorskim.

W 2014 r podczas XX Międzynarodowego Festiwalu im. Krystyny Jamroz w Busku Zdroju otrzymała nagrodę im. Konstantego Miodowicza za “Najlepszy Debiut Festiwalu”.

Studia magisterskie ukończyła w Akademii Muzycznej w Krakowie w klasie śpiewu dr. hab. Katarzyny Oleś-Blacha.

Działalność artystyczną prowadzi również jako aktor biorąc udział w reklamowych i filmowych produkcjach. Zajmuje się również dubbingiem oraz prowadzeniem warsztatów jak i zajęć indywidualnych – wokalnych, aktorskich dla dzieci, młodzieży oraz dorosłych.

Grzegorz Milczarczyk

Teatr – Warszawa

Aktor filmowy, telewizyjny i teatralny, reżyser, wokalista,
pedagog. Absolwent Szkoły Aktorskiej Haliny i Jana Machulskich oraz Wydziału Pedagogiki
Resocjalizacyjnej.

Występuje w filmach fabularnych, serialach TV, musicalach i spektaklach dramatycznych. Wykładowca dramy w swojej Alma Mater.

Anna Wysocka i Szymon Adamczyk

Acroyoga – Warszawa

Ania i Szymon to para, którą połączyła miłość do Acroyogi. Swoje umiejętności nieustannie rozwijają uczestnicząc w wielu międzynarodowych warsztatach w tym Dutch Acrobatic Convention, corocznym festiwalu Move Copenhagen, na którym można poznać i spróbować różnych form ruchu, a także licznych warsztatach z najlepszymi nauczycielami Acroyogi z całego świata m. in. Daniel Scott, Elad Sadeh, Jeppe Skovgaard oraz Jason and Chelsey Magness z grupy YogaSlackers. W swojej praktyce największy nacisk kładą na akrobatyczną stronę Acroyogi. Miłośnicy wysokich lotów i dobrej zabawy, którzy lubią zarażać swoją pasją innych.

Kasia Grygowska

Wokal – Wrocław

Śpiewem zajmuje się od 15 lat. Swoją drogę muzyczną zaczynała w w chórze, następnie zdecydowała się na naukę śpiewu solowego. Ukończyła Państwową Szkołę Muzyczną II stopnia im. Ryszarda Bukowskiego we Wrocławiu w klasie śpiewu oraz studia licencjackie na Wydziale Wokalnym Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu, gdzie w 2015 roku rozpoczęła studia magisterskie.

Swoje umiejętności wokalne szkoliła na licznych kursach, m.in.Zimowym Kursie Wokalnym w Dusznikach Zdroju, Kursie Interpretacji Muzyki Oratoryjnej i Kantatowej Wratislavia Cantans, Kursach Mistrzowskich.

Cały czas pracuje nad warsztatem wokalnym i zgłębia tajniki techniki wokalnej bel canto chętnie dzieląc się wiedzą z innymi.

Wojciech Kroczak

Wokal – Wrocław

Pianista, wokalista, kompozytor, aktor. W wieku 3 lat rozpoczął naukę gry na fortepianie, następnie ukończył z wyróżnieniem PSM II st. w klasie fortepianu oraz Wydział Wokalno-Aktorski na Akademii Muzycznej we Wrocławiu. Komponuje muzykę do tekstów poetyckich, był korepetytorem solistów w teatrach muzycznych i dramatycznych m in przygotował wokalnie aktorów w spektaklu Georg & Ira Gershwin w teatrze w Zielonej Górze oraz Łotrzyce w Teatrze w Jeleniej Górze .

Grał w Japonii, Norwegii, Szwajcarii i w Niemczech oraz na statkach wycieczkowych dla niemieckiej i amerykańskiej publiczności. Jest pianistą improwizatorem i z powodzeniem wykonuje zawód Tapera, grając do filmów niemych. Jest laureatem I Festiwalu Taperów filmowych w Karpaczu. Jako śpiewak operowy i wokalista występuje między innymi z programem Arie Barytonowe Mozarta oraz Frank Sinatra Show. Wykonuje muzykę od improwizacji fortepianowych przez jazz do rocka, a także piosenki literackie.

Bartek Gola

Teatr – Warszawa

Absolwent Państwowej Wyższej Szkoły teatralnej we Wrocławiu, absolwent Laboratorium Meisnera w Warszawie.

Na co dzień pracuje jako aktor, reżyser i instruktor aktorstwa. Jako acting level performance nadzoruje sekcję aktorską i współtworzy spektakle w Broadway Musical School.

Zadebiutował rolą w filmie „Maraton tańca” Magdaleny Łazarkiewicz w wieku dziewiętnastu lat. Można go zobaczyć w teledyskach, reklamach, kampaniach społecznościowych, filmach i serialach, m.in.: W Rytmie Serca, Leśniczówka, Dziewczyny Wojenne, Za Marzenia, The Coldest Game, Gejsza, Stulecie Winnych, Gang, Przyjaciółki, Pierwsza Miłość, Klan, Ojciec Mateusz, Bodo. Film krótkometrażowy „Cisza” w reż. Iwony Bieleckiej, w którym zagrał główną rolę razem z Ewą Kasprzyk został wielokrotnie nagrodzony na 48 Hour Film Project Poland.

Jako reżyser tworzy autorskie projekty teatralne i realizuje koncerty. W 2018 roku, wraz z premierą sztuki “Don Juan”, powołał do życia grupę Teatr Południe.

Daniel Siedlecki

Teatr – Warszawa

Lider grupy Pan Wigwam.

Pan Wigwam to grupa osób tworzących improwizowane przedstawienia. Grają sztuki, których scenariusz rodzi się dopiero na scenie, więc każde nasze przedstawienie jest skandalicznie nowe, jednorazowe i niemożliwe do odegrania kiedykolwiek później. Stawiają przede wszystkim na oryginalność.

Tworzą autorskie formaty i gatunki, szukają niecodziennych tematów i sposobów angażowania publiczności w spektakle improwizowane. Ich sztuki to eksperymenty z improwizacją fabularną i długoformatową. Są nastawieni na budowanie zaskakujących i wciągających fabuł. Eksperymentują ze sceną, postacią, fabułą, montażem, konwencją tematyczną, a także z… rekwizytami i kostiumem.

Dominika Krata

Improwizacja kontaktowa – Warszawa

Z zawodu: psycholog, trener, mediator. Jest koordynatorką w projekcie SENSytywni.pl. W ramach tego projektu m.in. od grudnia 2017 współprowadzi z Moniką Chwesiuk warsztaty z elementami psychoterapii tańcem i ruchem, uważności, dramaterapii oraz arteterapii. Uwielbia szukać w sobie i otoczeniu inspiracji do ruchu spontanicznego, tworzenia przestrzeni do jego wyrazu.

Od 6 lat poświęca swój wolny czas metodom pracy z ciałem/ruchem – praktykuje 5Rytmów® oraz ma przygotowanie w oparciu o szkołę Labana (ukończony kurs podstawowy i zaawansowany analizy ruchu – ‘Laban Bartenieff Movement System/LBMS/’). Także od 6 lat obecna jest w jej życiu uważność (ukończyła kurs Breathworks Mindfulness dla Zdrowia).

Sebastian Dudzik

Wokal – Warszawa

Wokalista, dyrygent, instruktor wokalny. Absolwent Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach na specjalności dyrygentura chóralna i prowadzenie zespołów wokalnych. Studiuje wokalistykę estradową w Akademii Muzycznej im. Bacewiczów w Łodzi. Laureat ogólnopolskich oraz międzynarodowych konkursów i festiwali m.in. Niemen Non Stop w Słupsku, Debiuty w Lublinie, Eurosong w Malborku, czy Festiwalu Dobrej Piosenki im. Kaliny Jędrusik w Częstochowie.

Wielokrotnie wyróżniony nagrodą Rektora AM w Katowicach oraz stypendium Prezydenta Miasta Dąbrowa Górnicza za osiągnięcia i działalność artystyczną. Wraz z różnymi zespołami wokalnymi i chórami, w tym gospel, koncertował w kraju i za granicą (m.in. w Niemczech, Czechach, na Słowacji, w sali koncertowej Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach), a także zdobywał laury na międzynarodowych festiwalach chóralnych m.in. I nagroda na Międzynarodowym Festiwalu Varsovia Cantat 2014 w Warszawie czy I nagroda na Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Cerkiewnej w Hajnówce 2015.

Almira Szachowska

Wokal – Warszawa

Almira to trenerka wokalna, wokalistka w zespole gospel, absolwentka szkoły muzycznej I stopnia w klasie fortepianu. Śpiewa od dziecka, a swoją trenerską przygodę rozpoczęła w 2015 roku, szkoląc się pod okiem Bartka Cabonia. Pomimo młodego wieku, zyskała opinie bardzo kompetentnej i skutecznej nauczycielki z pasją.

Prowadzi zajęcia indywidualne, warsztaty, wykłady z zakresu emisji głosu. W wolnych chwilach tworzy autorski materiał. W ramach Spontanicznych Warsztatów Artystyczno – Praktycznych prowadzi serię warsztatów z emisji głosu.

Michał Łyszkowski

Teatr – Warszawa

Aktor improwizacji komediowej i telewizji serialowej. Obsadza role w licznych produkcjach filmowych polskiej telewizji i filmach niezależnych. W ramach Varsztatovni prowadzi warsztaty z improwizacji, w tym naszą grupę teatralną. Był również prowadzącym podczas szkoleń z pracy grupowej i terapii teatralnej. Kierownik sceniczny jednej ze scen na SLOT Art Festiwal w województwie dolnośląskim, gdzie ma przyjemność pracować ze znanymi polskimi artystami, jak zespoły Lilly Hates Roses czy The Dumplings.

Pasjonuje się kulturą i sztuką i działa społecznie przy jej promocji, w tym podczas udzielania się w zespole Varsztatovni. Poza warsztatami pisze bloga, tworzy scenariusze i interesuje się fotografią analogową.

Olga Pęsiek

Malarstwo – Warszawa

Olga to artystka – malarka, gustująca we wczesnym impresjonizmie francuskim i ekspresjonizmie. Prace wykonuje farbą akrylową i olejną lub węglem ołówkowym. Oprócz przelewania swoich umiejętności na płótno zajmuje się również ceramiką i witrażem a jej prace wystawiane były w kilku miejscach w Warszawie. Prowadziła warsztaty  z podstaw malarstwa sylwetowego i szkicu węglem. Personalnie pasjonuje się poezją.

Monika Mrowińska

Teatr – Warszawa

Aktorka i wokalistka. Zadebiutowała na festiwalu filmowym Młodzi i Film, obsadzała liczne role w krótkometrażowych produkcjach filmowych, udziela się estradowo w polskiej telewizji i gra kameralne koncerty. Napisała autorski scenariusz, wystawiony przez studencką grupę teatralną. Aktorstwem zajmuje się od dziecka, zaś poza nim para się pantomimą, tańcem towarzyskim, latino i jazzem.

Mariusz Gniadek

Strefa wykładowa – Warszawa

Speaker naukowy i pasjonat neurobiologii. W latach 2016-2017 prowadził badania w Instytucie Biochemii i Biofizyki PAN dot. molekularnego podłoża i znoszenia czasu spoczynkowego nasion. Opracował obecnie najskuteczniejszą, najszybszą i najtańszą drogę redukcji spoczynku. Dzięki jego odkryciu udało mu się uzyskać II miejsce w polskiej edycji konkursu European Union Contest for Young Scientists (EUCYS). Oprócz biologii molekularnej zajmuje się również neurobiologią. To właśnie z tej dziedziny nauki prowadzi wykłady w organizacji SWAP. Szczególnie skupia się na neuroteologii, zjawiskach okołośmiertnych i działalności substancji psychodelicznych w ludzkim mózgu. Poza biologią pasjonuje się muzyką i trenuje sporty walki.

Anna Kupruyjaniuk

Strefa wykładowa – Warszawa

Anna Kinga Kupryjaniuk – pracownik w Instytucie Psychiatrii i Neurologii, Klinika Neurochirurgii oraz członek Polskiego Towarzystwa Badań nad Układem Nerwowym. Prelegentka licznych wykładów (związanych z synestezją, umysłem seryjnego mordercy), autorka prac między innymi takich jak: – „Hemisferektomia funkcjonalna w leczeniu lekoopornej epilepsji” „Bijesz mnie, bo na to zasługuje – toksyczne związki i syndrom Sztokholsmki” , „Terapia elektrowstrząsowa versus lobotomia przedczołowa w leczeniu lekoopornej schizofrenii katatonicznej”, „Schizofrenia paranoidalna”.

Prowadząca wykładów na uniwersytecie SWPS, autorka badań związanych z obniżeniem funkcji wykonawczych u osób zmagających się z zaburzeniami odżywiania. Prywatnie pasjonatka dziedziny jaką jest neuronauka, zakochana po uszy w kulturze i języku chińskim, studentka Neuropsychologii Klinicznej i Psychologii Ekonomicznej na Uniwersytecie Warszawskim.